şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle (bkz: ekşi sözlük'ün reklam çöplüğüne dönmesi)

sonracığıma, biricik kutsal bilgi kaynağımız ekşi sözlükümüzün bizlere hizmet verebilmek için çeşitli altyapı vs. maliyetleri bulunmaktadır. bunlara hosting mosting falan deniyor. çok anlamıyoruz biz. ama güzelim sitenin her yerini kaplayan reklamlar ve özellikle güzeller güzeli "pop-up" reklamlar yüzünden başlatmayı düşündüğüm kampanyadır. bu kampanya sayesinde tüm yazar okur kardeşlerimiz el birliği ile başta "google reklamları" olmak üzere reklamlara tıklıyoruz. sonra açılan sayfayı kapatıyoruz. her yeni açılan reklam için bunu bir kez yapıyoruz. böylece sözlüğümüz daha da zengin oluyor. sözlüğümüzün yeterince zenin olup paraya ihtiyacı kalmadığında da tahminlerime göre artık reklamsız bir deneyim sunacaklarını düşünüyorum.

ayrıca bir soru: biz neden sözlükte <caps on> büyük harfle </caps off> entry giremezken, entry'i geçtim başlık dahi açamazken 500 punto büyüklüğünde reklamlar yayınlanıyor? ekşisözlük'e reklam vermek isteyenler sözlüğün formatına uygun reklam verseler olmaz mı? temaya uygun renklerle mesela. ayrıca pop-up reklam... yani 325454654 milyon yıl önce falan kullanıldığı, insan haklarına aykırı olduğu nedeniyle homohabilisler tarafından yasaklandığını duymuştum. yıl olmuş 2016 ... breh breh breh..

neyse kampanyaya dönelim. haydi hep beraber reklam yapanları, yapmak istediklerine kavuşturalım. bol bol tıklayalım. baya bi trafikleri olsun. sevinsinler. misal yan tarafta şu an koton reklamı var. söz veriyorum akşam eve giderken ekmek ve yoğurdu koton'dan alıcam.
  • katıldığım kampanyadır.

gelin el ele verelim, bu ay sözlük maaşlarını almayalım.
  • katılamadım.
    jeep yok bende,kış bakımını ne yapayım.kıçı başı düzeltse bir derece.tıklayıp bakayım.birde tecavüz eden şallar var-etro-beymen.elime geçirsem bi taraflara ..asacağım.
  • bu ayki primleri almayarak destek vereceğim kampanya. debe primleri ile her hafta o bar senin bu bar benim geziyoruz, bu ayın haftasonlarında namaza niyaza durayım bari. hem sözlüğe, hem de diğer dünyaya yatırım. mis.
  • ayrıca google adwords kullananlar bilirler ki, google reklamları için belli bir bütçe ayrılmaktadır. bu bütçeye göre reklamveren, seçmiş olduğu reklam kelimesinin de fiyat bilgisiyle birlikte, reklamının kaç kez tıklanacağını belirleyebilir.

bu şekilde bol bol reklamlara tıklayarak arkadaşların reklam bütçelerinin içine edebiliriz. google kazanır, bizim aç gözlü 500 puntolu devasa reklamlı reklamverenlerimiz de göte gelirler. biz de klavye başından anarşistlik yapmış oluruz. sisteme karşı gelmenin dayanılmaz hafifliğini yaşarız dolayısıyla. q klavye k ullananlar q for vendetta, f klavye kullananlar f for vendetta diye takılır. oh mis. süper kampanya.