şükela:  tümü | bugün soru sor
  • son yillarda aralarinda benim de dahil oldugum yeni nesil yazar alimlariyla hayallerimi susleyen aparattir efendim. ne bileyim, ben eksi sozlugun eksi sozluk oldugu zamanlarda buyumustum. gercekten kutsal bilgi kaynagiydi benim ve daha bir coklari icin. tabii o zaman da radikal islamcilar, fasistler ve bir cok cahil vardi ama, onlar henuz internet silahini ellerine almamisti.

mesela oyle bir aparat ki, bir cahil oltasi ya da gerizekali suzgeci -alinti bir ifadedir- , olarak hrant dink basliklarina yazilanlari kullanabilir.
    ne bileyim, irkci itlerle birlikte, cahil yazar kitlesini falan gordugumuzde, hic anlatmaya kalkmadan mallara eklesek. - "aptallarla tartismayin digerleri aranizdaki farki anlamayabilir. " - bir daha da omru hayatimiz boyunca ekside onlarin entrylerini gormesek.

belki o zaman sozluk guzel bir portal haline gelebilir he?

bir yandan da dusunuyorum, sozlugun formatina aykiri kacan bu hareketi. mesela bir bilgiye ihtiyaciniz oldugunda, o kesimden biri buna sahip de olabilir, neticede bilgi sonsuzdur.

ama insanlik sonlu.
  • mallar listesine alırken neden mal olduğu seçeneği eklense, başlıklar arama yapılmadığı sürece gözükmese ama entryler “burda x malın (mallık sebebi) entrysi var” şeklinde kapalı dursa, illa kaşınıp okumak istersek okusak.