şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: bookmark)
  (bkz: favorites)
 • "üstad en iyisini bilir" şeklinde sözlü ve yeterince anlaşılmaması halinde soru sahibi üzerinde uygulamalı olarak tarifine gönüllü olduğum adres sorma cümlesi.
 • bu isme sahip metnin bulunduğu "eski" dergisi, her sözlükçü tarafından saklanmalı, ve ileride mahkemelerce delil olarak kullanılacağı fikrinden hareketle iyi korunmalıdır!!

  bir kontrol edelim hemen:
  ssg denilen züppe, ahlaksızlık, değersizlik, zibidilik, lümpenler, seksist, küfürbaz, ruh hastası, bir yığın başıbozuk, ekşi sözlük zibidiliği...

  (bkz: bekleyin)(bkz: adalet mülkün temelidir)
 • derdinin; ekşi sözlük değil de; reşat çalışlar ve onun kitabını öven çiğdem mater olduğu anlaşılan; kafası karışık; kulağını amuda kalkıp; bacak arasından geçirmek sureti ile kafa çevresinde dönderip göstermeye kalkan; boş yere kızmış; beni kalbimden vuranlar var ya kitabını ve de bu kitabın tanıtımını neden ise kıskanmış, delirmiş feyza gazneli hanımın, karışık kuruşuk yazsının baş soru söz öbeeeği.

  10 ay sonra gelen edit:
  feyze gazneli takma adlı kişiliğin reklam reklamdır kampanyası başarısız çalışma çabası sözüdür bu...
  ekim ayında neden gündeme geldi anlamadım hala ama hadi neyse..
 • yazida eksi sozluk formatina gore illegal olan caylaklik sebebi kelimeler gayet futursuzca kullanilmis. bir de basin ozgurlugu yok der bunlar.
 • eksi sozlugu koyacak bir yer yoktur nerede durdugu gayet aciktir denmesi gereken feyza gazneli yazisi. feyza gazneli nin yazisinda dile getirilen iddialarin hicbiri sozlugun misyonu degildir ki bunlara uymak zorunda olsun. kaldi ki sozlugun bir misyonu da yoktur. aslinda feyza hanim in yaptigi herseyi komplo teorileri ile aciklayan eksik bilgili aydin sinifina girme cabasindan baska birsey degildir. hala inanmak isteyenler icin hatirlatmakta yarar goruyorum ekşi sozluk kimsenin fikir tekelinde olamayacak kadar cesitlilige sahip bir olusumdur. aslinda ekşi sozlugu koyacak bir yer ariyorsak, ronesans doneminin hemen sonrasinda gelisen sanat akimlari ile ayni yere koymaliyiz. cunku o zamana kadar hep soylularin, komutanlarin, liderlerin vs. resimleri, heykelleri yapilmaktaydi. oysa mutluluk yerine acinin, liderler yerine halkin resimleri ve heykelleri yapildiginda bir donem kapanip yeni donem baslamisti. kufur de, guzel ve ozlu soz kadar toplumun ve insanlarin sozcuk dagarciginda yer kaplar. hatta konu turkiye ise, kufur dagarcigi oldukca da genistir. sanki kufuru ekşi sozluk icat etmis gibi ifade etmek yanilgidir. ne bir edebi eser, ne bir resmi sozluk, ne bir internet gazetesi, ne de bir elit aydin yuvasidir eksisozluk. sadece ekşi sozluktur. zaten tasimadigi misyonu ona yukleyip sonra da umarsizca elestirmek, oldukca bos bir cabadir.
 • cevabı tanju okan'a bırakılması gereken soru.
  (bkz: koy koy koy)