• iki yıl kadar önce yine işsiz kaldığımda sözlük ile tanışmıştık.
    bana adaletsiz davrandığını fark ettim ve bu gece onu terk ediyorum.

bu başlığı,olur da bir gün yalnızlığım sona ererse, pc başındaki uykusuz saatlere olan mahkumiyetim tamamlanırsa açmayı düşünüyordum ama burada da işler istediğim gibi gitmedi.

mutsuz edildiğim her yerde yaptığım gibi, buradan da kaçıyorum. zaten pek muteber şeyler de yazamamıştım. bazılarınızı okumak güzeldi, bazılarınızın ise gerçek dünya
    bile yer almamasını isterdim.

aslında ben gitmiyorum, kovuldum. aynı eski işlerimde olduğu gibi. kimse açıkça git
    demedi henüz, zaten denmesini de beklemedim hiç.

burada elimden geldiğince kişisel bilgi vermekten kaçındım, yalnızca olur da az sonra yazacağımı belki biri iki saniye fazla düşünür diye söylemek istiyorum, yaşım sözlük ortalamasının epey üzerinde; ben gidiyorum diye burayı kötülemeyeceğim, anonim kalarak başkaları ile paylaşamayacaklarınızı yazabilmeniz için güzel bir ortam, ama;

hiçbir şeyi paylaşacak, hiç kimseniz yok ise, burada zaman kaybetmeyin, en azından sizin için eksik olan o bir kişiyi bulun. benim gibi her şey için geç kalmayın.

yaşadığım alanda televizyon yok, 21:00'dan sonra kendimi yavaş, zamanı hızlı öldürebildiğim tek yer burası idi, inanın yarın akşam ne yapacağım bilmiyorum.

teveccüh gösterip devamında yazan arkadaşlar nedeni ile açtığım başlıklar ile karaladığım saçmalıkları silmedim. az önce ssg'ye küstüm, sebebini yazdım, belki o siler.

az sonra son kez başlıkları alt alta okuyup sözlüğe veda edeceğim.

hoşça kalınız.
  • sıkıntılı insan görünce sıkıntısız gibi davranmaya çalışanlar hemen ortaya çıkıyor ya çok keyif alıyorum. dünyanın en mutsuz ve kompleksli adamı eğer siz ona derdinizi anlatırsanız birden dünyanın en mutlu adamı olur. herkesin değer verdiği şeyler farklıdır. başkaları için önemli olan şey sizin için önemli değilse sadece susun. bu tip tepkileri çok iyi anlıyorum çünkü sözlüğün çoğu salaklardan oluşuyor ve yazdıklarınızı, düşüncelerinizi ya da hayatı anlamaları kolay değil. durum böyle olunca daha bir yalnız hissediyorsun kendini doğal olarak. elinden telefonunu alınca o elini neresine sokacağını bilemeyip salak salak etrafa bakan tipler yorum yapıyor ya fena gülüyorum.
  • adam ortamdan memnun olmadığını sebepleriyle açıklamış ne kadar haklı olduğunu da yediği küfürlerden hakaretlerden tasdik ettirmiş. bir okuyun espri kasmadan önce adamın derdi neymiş. bu da yeni moda oldu yaz bkz. içine küfrü sonra gelsin debe.
  • terk ediyorsan et diyerek tıkladığım başlık. hala da öyle. ancak yapılan tespitler gerçekten haklı. ben de tam olarak bunları düşünüyordum bir süredir.
  • siktir gitciler zaman kaybetmeden gelmis ve birbiri ardina ayni entrylerden onlarcasini girmis bile. oncelikle onlari yaratici esprilerinden dolayi kutluyorum, sonrasinda basligi acan arkadasa selametle diyorum.
    gordugunuz gibi cok zor degil tanimadiginiz insanlara hakaret etmemek ya da en azindan ilgilenmeyip sessiz kalmak.
    bir yazarin kendince hakli tespitleri esliginde terk-i sahife etmesi ve bunu ilan etmesi durumudur mevzu.
  • "ülkemi sevdiğim için akpyi desteklediğim konularda... "

la bi yürü ülkesini seviyomuş.
  • yakında benim de yapacağım şey. yazmasam da olur. ilk 2002'de katılmıştım o zamanlar yazamamıştım ve sözlüğün daha yeni palazlandığı senelerdi. müthiş kültürel yoğunluğa sahip ve hepsinden önemlisi yaratıcı adamları okuması inanılmaz zevkliydi. kimse asla inkar edemez, şu an sözlük onların sayesinde var. marka yapan o yazarlardı. şimdi bakıyorum jenerasyondan jenerasyona bütün gençler gittikçe moronlaşıyor. daha önceden konuşulmuş, aşılmış durumları araştırmadıkları için tekrar gündeme getirip tekrar tartıştırıp öğrenmeye çalışıyorlar. bu inanılmaz yorucu. bu beyinsiz hormonlu sebzeler araştırmayı sevmez. fast food yozlaşmış bilgileri toplarlar sağdan soldan. en beteri de yaratıcı olamamaları. bu adamlar üretemiyor, farklı bir şey çıkaramıyorlar. sözlüğün eski bakınızlarına şöyle bir göz gezdirdiğinizde yarım yarım yarılırsınız. bu mallar ise malesef başlık üretemiyor. gündem kısmı resmen kısıra bağladı 5 senedir. 5 sene önce önüne geleni yazar yapmaya başlayan yönetim boş adamların buraya doluşup kuru kuru yazılarla trafik yaşatmasına neden oldu. mizah seviyesi düştü. halk pazarı oldu amk yeri.

artık yazmaya gerek yok. eski sağlam tayfa da sikine takmıyor artık burayı.
  • nerdeyse 20 yıldır okuruyum, iki küsür yıldır da yazarıyım.

hep mi öyleydi bilemiyorum, ama artık gittikçe zaman kaybı ve rahatsızlık kaynağı gibi hissediyorum sözlüğü.

kitlesinin kalitesi aşırı mı düştü ya da artık bana mı öyle geliyor, yine bilemiyorum.

ama bu kadar ırkçılık, cinsiyetçilik ve bayağılığın toplandığı bir mecrada geçirilen zamanın kayıp olduğuna inanıyorum. kişisel mesajla tacizlere cevap yetiştirmek de cabası.

epeyce bir zaman burda yazmayı, burayı okumayı düşünmüyorum.

tan okurum daha iyi.

kaldı mı acaba? bi gidip sorayım.
  • (bkz: ornitorenk dağa küsmüş dağ ornitorenk ne lan demiş)

en çok da buranın bir çöplüğe dönüşmesi an meselesi kısmına güldüm. mamak çöplüğünün kenarında durup "buranın bir çöplüğe dönüşmesi an meselesi" demek gibi olmuş.
  • anlayamayanlara bir şeyi anlatmak çok zordur. salak adama "salaklık yapıyorsun" diyorsun ama o sana cevap olarak gerçekten de salak olduğunu belli edecek bir şekilde cevap veriyor. işte sözlükteki çoğunluk. bu yüzden daha az olanların söyledikleri ne yazık ki hep altta kalacak.

(bkz: ogenki/@zibonaj)
hesabın var mı? giriş yap