şükela:  tümü | bugün
  • gündem sekmesini hayatınızdan çıkarıp sadece ilginizi çeken kanallara ait başlıklarda bulunmaktır. böyle yaptığınız takdirde binbir ucuzluğun adresi haline gelen, o şikayet edilen leş ortam yerini çok daha faydalı, kaliteli ve rafine bir bilgi ve yorum kaynağı içeren bir platforma bırakıyor.

bir ara denemiştim ancak son haftalarda ciddi ciddi yapmaya çalıştığım bir şey oldu bu. yılların okuyucusu ve son iki yılın yazarı olmama rağmen sanki yeni keşfettiğim bir siteymiş gibi "sözlük güzel ortam aslında ^_^" ifadesi ile dolaşıyorum artık. zaman zaman şeytana uyup gündemden bir kaç başlığa tıklayıp (genellikle haber başlıkları belki bir tık normal olabilir ancak siyasi kışkırtma önermeleri ve futbol gündemine dair başlıklar lağımdır.) göz gezdirdiğimde gelen irkilme ve "aman kapat kapat" ruh haliyle kararımın ne kadar doğru olduğunu görüp keyifli alanıma geri dönüyorum.

ekşi sözlük'ün son yıllarda içine düştüğü kalitesizlikten bunalan ve şikayet edenler için kendi adıma işe yarar ve geçerli çözümüm budur. başka sıkılanlar da bir yöntem olarak deneyebilir.