*

şükela:  tümü | bugün
  • evet eskiden de tam anlamıyla yalnızca bir sözlük diyemezdik. fakat yine de bilenler bilir merak ettiğimiz, bi terimi, kavramı, vesayre hakkında bir sözlük misali bilgi edinebiliyorduk. bu bilgiyi de bazen hiçbiryerde bulamıyorduk. kutsal bilgi kaynağıydı o zamanlar.

şimdi o başlıklarda beğeni kasmak için alakasız espriler yapan mı dersin, trollemek için akıl almaz zevzevklikler yapan mı dersin. en son kayda değer bir bilginin girildiği seneye bakın, aradan yıllar geçmiş.

neyse pimi çektim, bombayı attım, umarım başıma birşey gelmez.
  • haklı tespit. herşey gibi buranın da şaftı kaydı.
  • (bkz: ekşi çöplük)

ekleme: bazı arkadaşlarım ekşi'de takıldığımı falan biliyor arada söylüyorlar nasıl bir yer falan diye, çöplükten farksız diyorum. kopamama sebebim 3-4 yıldır takip etmem sanırım. yeni başlayan biri olsaydım, bir iki gün takılır giderdim kesin.
  • kutsal bilgi kaynağıydı..
    iyiydi.. sonra?
    verdiler kutsalı, verdiler kutsalı..
  • ekşi sözlük artık bir çeşit sosyal medya platformu gibi kullanıldığı için doğru olduğuna inandığım önerme.
  • .. amaç dışı kullanım aracı olarak kullanılmaya başlandıktan sonrasındaki süreç!
  • ekşi sözlük tam da olması gerektiği gibi bence; ekşi(!).

ekşi olmayan bir sözlük için yeterince alternatif var.
  • tam olarak öyle olmasa da o yolda ilerliyor gibi. geçenlerde bir arkadaşım twitter olma yolunda falan diyordu. sağlıklı olsun da.
  • birbirine ana avrat küfredenlerin ve her konuda espiri kasmaya çalışanların mekânı haline geldi. özgürlük elbette güzeldir. lakin bir başkasının özgürlüğünü kısıtlamadıgı ve onun degerlerine saldırılmadıgı sürece. herkes birbirini suçluyor, ötekileştiriyor ve buna da özgürlük diyor. sözlük bu anlamda sınıfta kalmıştır.