şükela:  tümü | bugün
  • sözlük son yillarda hiç olmadığı kadar politik bi arenaya dönüşmüş. bazıları bunu bilinçlenmeyle bağdaştırabilir ama ben bunu tamamen ayrıştırılmaya ve ötekileştirilmeye bağlıyorum. ve bu durum beni rahatsız ediyor. sözlüğe her girdiğimde bu tarz başlikları görmekten sıkıldım. lütfen bu başlik ve yorumlar artik azalarak bitsin..
  • ya napsalar? passat mı çeksinler sol frame’e
  • amınakoyim. afedersin,
    sokakta politika yüzünden yürüyemiyoruz,
    o politika yüzünden hamilenin dışarda olması soruluyor,
    yine o politika yüzünden istismar edilen 5 yaşındaki kizın annesi babasi suçlaniyor,
    aynı politika yüzünden ülkenin kurucusu yani başimizdaki iran suriye gibi olmamamizin yegane sebebi mustafa kemal atatürk'e sövenlerin leşleri, ülkenin en yetkili adamlar tarafindan kaldiriliyor,
    yine o politika yuzunden ne internete girip istedigim ortamda dolaşabiliyorken ne de istediğim yerde bulunabiliyor iken kapana sıkışmış onlarin önüme koydugunu izliyor yiyor iken.
    ekşide bile soft korkarak yaptiğimiz 2 yazı mastırbasyonuna tahammül edemiyorsan,
    siktir git birader.
    anamiz sikiliyor memlekette 20 senedir her alanda politik olarak yok sayılıyor dışlanıyor eziliyor hor görülüp teröriet ilan erilip kazandiklarimiz bile 3 giram beyinli angutlar ve yalan makinalariyla ellerimizden aliniyor fakat beyfendi politika görmek istemiyor.
    neyse oruçlu kafam sana girmesin şimdi.

mal beyani, yukqrda seçenekler var siktir git tıkla ke görmek istiyorsan denilesi bir yazarımsı.
  • günlük 70 lira yevmiye ile çalışan insanların, hafta da 1 kez bile, 70 liraya filesini dolduramadığı ortamda, politik olmayan yazı yazmak zor. senin bu tozpembe ruh haline, politik yazıların sıkıcı gelmesi de normal. bütün hayatını politika yönlendiriyor, politika yüzünden, hayatından her gün çok şey kaybediyorsun, ama gerçekte ne kaybettiğini bile farkında değilsin. çünkü hiç bir şeyi kendinden daha fazla sevmiyorsun.
    sana göre, sen bir dahisin, ama gerçekte bir çocuksun kusura bakma. tavsiyem, görmek istemediğin başlıklara değil, istediklerine tıklamalısın. politik yazı okumak zorunda değilsin tabi. ama insanlar senin hatırın için, yazmak istediklerinden vaz geçmez. facebook var, instagram var, inci var, kızlar soruyor var, var oğlu var. rahatsız olmadığın yere gitmekte özgürsün.
    ekşi sözlük, sadece sözlük değil.
  • politikleşmedi bence, kutuplaştırıcılaştı.

sözde siyasi söylem üretmek için açılan başlıklara dikkat ediniz, hepsinde bir kötü dil, hakaret, ötekileştirme, tehdit var. ve ben bu tip başlıklara yazanların, politik meselelere geyik unsurlarını katanların birçoğunun 18 yaşını bile doldurmadığını düşünüyorum. resmen çoluk çocuk, sözlükteki siyasi nabzı belirliyor.