şükela:  tümü | bugün
  • termodinamik yasalaridir.
    ilk kuruldugu hali ile kalacak degildi.

edit: başlığı açan geri dönene kadar yer tutuyorum.
  • nerde çokluk sorunsalı elbetteki
  • önüne gelenin yazar olması. (onay algoritması bozukluğu)
    formatı takan kimsenin olmaması.
    herkesin nefretle dolu olması.
    bilmediği konu hakkında oradan buradan duyup başlık altına doluşan tiplerin çoğalması.
    feministlerin çok boş yapması.
    iğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batıranın kalmaması.
    noktalama işaretlerinin öneminin kalmaması.
  • buraları okumakla yetindiğim zamanlarda sözlükte ufak bir tasarım değişikliği olmuştu.

sonra sözlüğün duayen yazarları yeniçeri edasıyla ' bize sorulmadan değişiklik yapamazsınız istemezuk' diyip entrylerini silmek suretiyle sözlüğü terk ettiler.(sayıca fazlaydılar)

işte o olaydan sonra nasıl bir kan kaybı yaşandıysa ben dahil vasıfsız insanları yazar yaptılar.

(bkz: belki de öyle değildir ama bence öyle)
  • önüne gelenin yeni yazarlara bk atması ,
    eski yazarların kendisini bi bk sanması,
    çaylakların az sevişmesi,
  • 1. tanım cümlelerinin forum cümlelerine evrilmesi
    2. bütün "en entel benim" lerin sözlükte toplanması
    3. sözlüğü kız düşürmek için kullananların ottan b.ktan başlıklar s.çması
    4. çaylaklara mesaj hakkı verilmesi(bilmiyorum ne alaka ama saçma bence)
    5. yazarların çaylaklığı onaylanırken asdfgjljk yazan malın bile alınması (bizim ebemiz zikilmişti)
    6. moderatörlerin sadece başlık taşımaya ve düzeltmeye yaraması, herkesin her b.ka kontrolsüzce yorum yapabilmesi
    7. trollüğü bi b.k zanneden malcıkların artması
    8. sözlükte belli bir yaş sınırı olmadığından, ergenlerin doluşması...
    daha da artar bu. editlerim bi ara...
    9. ha bir de başlıkta ara var ama kullanan yok. bakıyorum 50 sayfa girilmiş 39 sayfası aynı şeyi anlatmış(küsüratlı sayı vereyim de inandırıcı olsun)
    eskiden geyik dönen bi sayfa vardı o da yaran inci sözlük entryleri idi. gündemden sıkılınca seçmece başlıkları okur gülerdim. şimdi ekşideki bütün başlıklar s.çmık.

edit: bu kadar çaylak tarafından fav 'lanmak... size karşı mahcubum. ama... sözlerimi geri alamam...
    edit 2: moderatörler çalışıyor. saçma bir başlığa yazdım ' ne kadar b.ktan bir başlık' konulu entry'm silindi. teşekkürler. varsınız. bilgisayar olmadığınızı ispatladınız.
  • dikkat çekme, popüler olma kaygısının dişe dokunur içerikler oluşturma amacının çok daha önüne geçmesi....

daha basit tanım: (bkz: sanal gerçeklikte yaşayan yazarların sözlüğü ele geçirmesi)

not: ironi yapmıyorum.
  • yeni neslin bozulmasının sebepleri ile koşuttur.
  • sadece 5 kisinin bildigine inandigin sarki hakkinda sayfalarca entry varsa demekki sadece sen bilmiyor mussun birseyleri.

tanim: tek entellektuelin kendisi oldugunu sanan yazarin haykirisi

edit: trol basliginda oltaya gelen yazar oldum. gidiyorum bu diyarlardan.
  • moderasyonun formatı iplememesi.