şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ne yazık ki gözlemlediğim gerçek. en son sol frame'de (bkz: herkes 1 tl verse) diye başlık gördükten sonra bu işin bokunun çıktığını farketmemek mümkün değil. ne başlık formata uygun, ne istek akıl alır gibi değil. paşam herkesten 1 tl istiyormuş, bunu da "herkes 1 tl verse" diye başlık açarak yapmayı uygun görmüş.

(bkz: öğrencilerden iban istiyoruz kampanyası) başlığına bakınca öğrenci sıfatına sahip olan herkesin saçma sapan istekleri için para dilendiğini görüyoruz. yahu eyvallah ihtiyacınız vardır şudur budur ama "sevgililer günü yemeği için güzel bir mekana gitmeyi isterdim iyi olur" diye para mı istenir, hiç mi gururunuz yok be kardeşim?

tamam ülke ekonomik olarak sıkıntılı bir durumda, öğrenciler de bunun ceremesini çekiyor tabii ki bu genç yaşlarında. ama ekşi sözlük gibi bir sosyal platformdan "en fakir benim bana para verin" diye çığırtmak korkunç bir şey. öyle ki, belki de şu an ekşi sözlük'te birden fazla yazardan para almayı başarmış bir dilenci bile vardır.

ekşi sözlük yol geçen hanı gibi geleni geçeni alınca sözlüğün dilencilerin mesken tuttuğu bir yere dönüşmesi de kaçınılmaz oldu. taksim meydanında bu kadar dilenci yok.

hiç hayal edebilir miydiniz 2001de, 2005te, hatta 2011'de böyle başlıkları ekşi sözlük'te?

rezil, arsız adamlar sizi.