şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu güç özellikle son üç haftadır devam eden gezi parkı direnişinde resmen tavan yapmıştır. sosyal medyanın günümüzde ki gücünün nerelerde olduğunun kanıtı olmuştur. devletin orantısız gücünün yada yalakaların ortaya çıkarılmasında en az twitter kadar güçlü olduğunu göstermiştir.
  • ekşi sözlük vapur kiralama kampanyası ile tazelenebilecek olan.
  • gerçekten güçlü olsaydı yapacağı baskı ile yarın akşam bi tv kanalında back to the future yayınlatırdı.
  • linc ederken 10 kaplan gucundedir.
  • gayet belirgin bir güçtür.

ankara'da bir gün bir kafede oturuyorum. devlet tiyatrolarından bir adam da arkadaşlarıyla sohbet ediyor ve şöyle şeyler söylüyordu : abi, ben diziye bir bölümlük girdim. sonra ekşide bir yazdılar , 40 bölüm oynadım.

tamam dedim bu olabilir. sonuçta pozitif eleştiri dediğimiz şey öyle bir şey ki tuvalet duvarına yazsan yine de bir işe yarıyor. mesele burada pozitif bir güç olarak var oluyor.

diğer tarafta ise , yine devlet tiyatrolarından başka bir arakadaş için şahsımın yazdığı hakaret içermeyen ve samimi olduğunu düşündüğüm yorumum için neredeyse tehdit edildim. evet yorum kotu bir yorumdu , art niyet içermiyordu. arkadaşımız , buradan, twittera, oradan facebook'a kadar ulaşmış. bir dost mesclisinde karşılaştık selam verdim tabii. elimi sıkmadı uzun süre. seninle konuşucaz hobiligırtlak dedi. nick'im çok güzel lan.

reklam alacak değiliz. iyiye iyi,kötüye de kotu deriz. demeliyiz.

velhasılı kelam, ekşi sözlük güçlüdür.
  • tv ekranlarında medyatik kişilerin konuşmalarında ''ekşi sözlük'' yerine kullanmayı tercih ettikleri ''sosyal medya'' lafının yarattığı enerji. bence.

öyleki, bu güç programı kesip burada hakkında yazılanlara cevap verme ihtiyacı bile doğurabiliyor kişiye; en taze örnek (bkz: başbakan konuşurken ekşi okuyan ahmet hakan)

ya da kamuoyu oluşturabiliyor: cezaevinde unutulan yüzbaşı murat eren

insanları birden star yapabiliyor (bkz: ali türkşen)

kısacası rezil de edebilir, vezir de. çarpıcı.
  • sosyal medyanın ve kitlenin gücünün bir bileşimidir. bu nedenle oldukça etkilidir.

iyi yanı, etkin ve güzel niyetlerle kullanıldığında insanlara yardım etmeyi, tepki gösterilmesi gerekene karşı ses çıkarmayı, kötüye kötü demeyi mümkün kılması..

kötü yanı ise linç kültürünün bir devamı haline gelebilmesi ve insanları hedef gösterebilmesi.

güç hem iyicil, hem kötücül olarak kullanılabilir. kitlenin gücü azımsanamayacak bir güç, nasıl kullanıldığı konusunda özenli olmak gerektiği akılda tutulmalı.
  • çok saçma sapan entry ler bulunsada gerçekten bir çok haber kanalı ve sitesinden daha etkili olduğu düşünüyorum evet öyle bence
  • bence o kadar da güçlü değil. yurtiçi kargo'ya sabah akşam sövüyoruz burada, değişen bir şey yok.