şükela:  tümü | bugün
  • not: telefondan yazdığım için imla hataları olabilir kusra bakmayın
    diğer bütün sosyal paylaşım platformlarinda bulunan bir özelliğin ekşi sözlükte bulunmuyor.eksi sözlük benim attığım favdan arattigim basliklardan vs bana göre basliklar yazılar sunmuyor.evet ekşi sözlük yeni halinde gündem hakkinda konusmalarin okunduğu bir mecra fakat bu gündemdeki seylerin %70 ile ben ilgilenmiyorum zaten.

tum dunyada big data vs zirla giderken bunu uygulamak icin gayet iyi kosullar varken israftir benim gözümde.eger bu sekilde yapilsaydi sözlüktek okur yazar trafiği daha uzun olup daha iyi reklam bütçesi çıkarılabilir.yazarlar yazdiklari yazilarin daha ilgili kisilerin okumasi saglanabilir.

(daha önce bu deyimi duymamis kisiler icin orneklendirerek aciklamam aşağıda)

konuya uzak arkadaslar icin (bkz: big data)
    özet geçersem çoklu veri yığınları içerisinden anlamli sonuçlar elde etmeye çalışmaktır.örneklendirirsem bir dükkanin onunden kac kisi gectigi ne kadar süre ona mağaza ilanlarina baktıkları mağazanın sunduğu ürünlerin hangi kitlede daha çok benimsendiği ,facebook'un reklam verme algoritmalari veya bir uçak firmasınin uçuş verilerini toplayarak performans artışı ve yakit tasarufu elde etmeye calismasi gibi cok genis ölçekte kullanim alanlari vardır.
  • buranın sözlük olması kişiselleştirmeye geliştirmeye açık olmayacağı anlamına gelmez.ayrıca bunu ben yazıda'da belirttim "`evet ekşi sözlük yeni halinde gündem hakkinda konusmalarin okunduğu bir mecra`"
    haftada 1-2 kez okuduğum şeyler tam aradığım kıvamda çıkıyor bunun sözlüğün kalitesinin düşme geyiği yanında aranılan şeyin tam olarak bulunamaması olarak da görüyorum.ekşi sözlükte aynı zamanda bir sosyal paylaşım sitesidir. al buda tanım
    (bkz: #16560970)