şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
  • kesinlikle gramerimi düzeltmektir.burada yazarken ettiğim dikkati eğitim hayatımda etseydim türkçem fulldu. en azından deniyorum.
  • deist olma sürecim, tesadüfen buradaki birkaç kıymetli yazarin analizleri, teoloji bilgisi ve etkileyici anlatımları ile başladı örneğin.
  • çoklu bakış açısı...
  • türk insanına, internet adabı öğretme konusunda inanılmaz bir katkısı olmuştur ekşi sözlük’ün. özellikle yazar olmanın zor olduğu yıllarda, uyulması gereken format yüzünden pek çok kişi alalede söyleyeceği sözleri bir kez daha süzgeçleyip daha yüksek bir dille ifade etmiştir.

tabii sonra her şey mahvoldu...
  • küfür dağarcığımı yıllara göre parabolik şekilde artırması.
    bu kadar çok gerizekalı, dangalak ve cahili dış dünyada bir arada bulmak kolay değil. anladıkları tek dil de aşağılanmak.
  • ınsanliga katkisiyla ilgili ahkam kesmek biraz iddiali olur ama bana olan katkisi, kesinlikle ufuk acici oldu.

ozellikle 2000lerin basindaki sozlugu sozluk yapan efsane yazarlar sayesinde kaliteli mizah, karikaturler, filmler, muzikler vb ulasma imkani buldum.

bu siyasi ortamda gazete, tv vb takip ederek asla ulasamayacagim bilgilere en kolayindan ulastim. hatta artik oyle bir hal aldi ki, ulke ve dunya gundemine dair takip ettigim tek mecra eksisozluk su an. ne gazete okurum, ne tv izlerim, ne de baska bir sey yaparim. sozlugu okumak fazlasiyla yetiyor.

ayrica belki de en onemli katkisi, 10 yildan fazla surede sozluk sayesinde tanidigim bircok guzel insan oldu. hayata ve ulkeye dair umudumu yitirmek uzere oldugum anlarda oyle kisiler cikti ki karsima, az da olsa hala iyiler varmis dunya uzerinde dedirttiler bana.

son olarak, dezavantaj mı, avantaj mı bilmiyorum ama, eskiden bayagi dindar bir insanken artik her seyi sorgulayan ve suphe duyan biri haline geldim. sonuclarini da zaman gosterecek.