şükela:  tümü | bugün
  • 15 mayıs 2019 itibariyle yapılandır. birkaç tane yazarının dilleriyle oluşturulan sıçmıkların sebep olduğu durumdur. moderatörlerin daha hızlı tepki vermesi gerekiyor. ben bir imla hatası nedeniyle henüz başlığı doldurmadan lanetlendim, çaylak oldum. birileri öğretmenleri aşağılıyor, cinsiyet üzerinden aşağılamalara giriyor... bakıyorsunuz tepki çok geç veriliyor bazen tepki dahi yok.

burası özgür bir platform. eğriyi doğruyu görüp kendimiz karar vereceğiz. bunda sorun yok. eleştirinin en iyi yapıldığı birkaç platformdan biri burası. ama böyle trol olsun diye açılmış, kesimleri yahut kitleleri açıkça aşağılayan, kin ve nefret söylemine dönüşen(ki suçtur) başlıklara ve entrylere de en hızlı müdahale şart diye düşünüyorum.
  • 15 mayıs 2019 itibariyle mi? o itibar gideli yıllar oldu aslan. ekşi sözlük ovası troll yuvası.
  • aslında bunun çözümü çok basit. açılacak her başlık sol frame'de görünmeden moderatörler tarafından kontrol edilecek. troll entry olmadığına karar verildikten sonra yayınlanacak. böylece spoiler başlıkların da önüne geçilebilir, olmayan olaylara başlık açmanın da. kimse bunu sansür olarak algılamasın adam gibi yazılan şeyler yine yayınlanır zaten.
  • her gün gerçekleşen olay.
    bir sapığın bile barındırıldığı platformda itibar aramak anlamsız. ama insan bekliyor tabii.

(bkz: camel icen deve sözlük'ten uçurulsun kampanyası)
  • kapinin onunden geceni zorla iceri alip yazar yaparsan ne bekliyorsun bilader?
  • içinde barındırdığı leş yazarlar sayesinde olmuştur. bir gün çok fena patlayacak ama bakalım ne zaman ?
  • küçük bir çocuğa bile en ağır küfürleri edenlerin barındığı yer burası. çok yazık valla.

hala da yazar bu
  • futbol, dizi ve magazin başlıkları açılmaya devam ettikçe iki paraya kadar düşecek kurdur. bir maç oluyor sol frame'de ilk on başlığın konusu maç. girip bakıyorsun herkes birbirine sallıyor. inanılmaz düşük bir ortam. sonra bakıyorsun gotun yeni bölümünden sonra, sol frame çılgın atıyor. ilk 20 başlık diziyle ilgili şeyler. bıktık vallahi.
  • "engellenen yazarların başlıkları neden sol framede görünüyor"
    başlıkları engellenen yazarların açtığı başlıkların sol frame'de gözükmemesi bile trol başlıkların biraz kontrole alınmasına katkı sağlayacağına inanıyorum. yoksa işin cidden keyfi kaçmaya başladı.
    (bkz: engellenen yazarların başlıkları neden görünüyor)
  • bu sözlükte temizlik şarttır.

siyaset trolleri yetmezmiş gibi bir de spor trolleri var. magazin trolleri, yalancı gammazlar, sahte milliyetçiler, sözde solcular, dogmatik faşistler, terörist seviciler, kışkırtmacı karmaşacılar... ne ararsan var.

özgürlük özgürlük de her şeye mi özgürlük?