şükela:  tümü | bugün
  • ekşi sözlüğün özeti.

2018 yılı için; ne kadar çok favori alırım, başlığı nasıl yürütürüm’dür.
  • south park halkı gibidir. gerçi bütün dünya öyle de neyse.
  • sözlüğü yeren herkesi engelleyeceğim başlıktır.

ulan sanki çok bi baltaya sapsınızda gelip sözlüğe laf atıyorsunuz, burası olmasa nerede yazacaksınız? yada twitter'da yazdınız fenomen oldunuz, insatagram'da milyon takipçiniz varda, siz yinede burası için direniyor ve burayı mı bokluyorsunuz?

ek olarak geçen sözlükte alakasız bir konuya kendi pc'mden bi ss attım, bana "yıl olmuş 2018 hala adblock'tan haberi olmayanlar var" diye msg'ler geliyor. geri zekalı burası para kazanmazsa kapanır, kapanırsa sen evde 31'den duramazsın. değerini bilin şu sözlüğün biraz.

sözlük; internet kullanımına, web dinamiklerine göre şekilleniyor.
    trafiğin yüzde 80'i mobilde! bu başlı başına yazarların eskisi gibi iyi içerik üretememesinin nedeni zaten. dünyada pc satılmıyor haberiniz yok mu sizin.

mobilde bu adam ne kadar araştırma yapacak, ne kadar bilgi depolayacak ve içerik üretecek. ancak gündem hakkında yorumlar yapabiliyor. bu da sözlüğü gündemi hızlı takip edilebilir ve yorumlanabilir bi' hale sokuyor.

hatta bu noktada şükela'nın bi üst modeli olan ekşişeyleri'de destekliyorum ve severek takip ediyorum. çöp entryler ile kalitelileri ayıran bi' oluşum.

zaten ülke karman çorman, özellikle siyasilerimiz sayesinde önce ortadan ikiye, sonrasında da kendi aramızda mitoz - mayoz derken, bildiğin kaos halinde yaşıyoruz. bu da sözlüğe 1 e 1 yansıyor. bunun sözlüğün kalitesinin ne alakası var.

genel bi analiz çıkartmam gerekirse;

%30 forum - haber - yorum - video
    %20 öfkeni, kinini, sinirini, boşaltma mekanı
    %20 kullanıcı yorumu
    %10 engellenecek listesi (ref'li link paylaşanlar, pkk'nın uşakları, aşırı aklaştırılmış troller)
    %10 engellenmeye bi adım kalan son demlerini yazan alt kalite yazarlar listesi
    %10 sağlam bilgiler, bi' şiler öğrenme mekanı

velhasıl kelam seviyorum ben seni sözlük. iyiki varsın.

edit: alttaki melahatı engelledim, sözlük daha güzel oldu amk!