şükela:  tümü | bugün
  • üst edit; başlığı görür görmez aklına adblock ve tema yöntemleri gelen düz mantıklar, bu isyan ekşi sözlük yönetiminin özensizliğine yapılmıştır. sesinizi çıkarmazsanız abdblock ve farklı temalar da bir çözüm olmaktan çıkacak. siz kaçtıkça onlar kovalayacak, siz sustukça onlar bağıracak. sağdan soldan reklam fışkıracak, kan çıkacak kaaan! entry arasında reklam varken konuşun. reklam arasında entry varken sesinizi duyan olmayacak.

belki yüzlerce kez konuşuldu aynı şeyler ve artık ümit etmekten vazgeçip, büyük sermayelerin büyük puntolu, cafcaflı reklam küpürleri arasına sıkışarak varlığını sürdürmeye devam etti insanlar. ama, bir kez daha, abi bu nedir ya?

girdiğin her başlıkta entryden çok reklam görüyorsun. ve bu reklamlar o kadar özensiz, o kadar kitsch ki, tekrar tekrar isyana sevk ediyor insanı. evet insan, isyanla mamuldür ve bu bir romantik kapitalizm salvosu değildir. kimse size reklam almayın demiyor. artık hepimiz sermayenin hayatımızdaki yerini ve önemini dayak yiye yiye öğrendik. evet, devrim bir zamanlar bir ihtimaldi ve çok güzeldi.

ancak burada ülkeyi, dünyayı, sanatı, sporu, insanı ve toplumu idealize etmeye çalışan insanlara, büyük şirketlerin aranjman çığlıklarıyla tecavüz etmek, nasıl bir şirket politikasıdır?

her şeyden ve her yerden kaçarak buraya sığınmış insanların alternatifsizliği size sonsuz bir silah sağlamaz. biz bir entryi bazen onaltı kez düşünüp en ideal hale getirmeye çalışırken siz gelen her reklama " amaaaann onu da şuraya koyuver gitsin " diyemezsiniz.

bu işi biraz daha kreatif, bakın kreatifin adını verdim, yapamaz mıyız?

edit; imla.
  • tepede ve sağdaki reklamların okumaya çalıştığım yazıdan fazla yer kapladığını görünce hak verdiğim tespittir.

25 kasım 2016 hatırası:
    ekran görüntüsü

edit: kurdum adblocku şimdi dürümcü düşünsün. zaten maaşlar dolar karşısında eridi, zam yapsaydı tıklardık bile o reklamlara.

adblocklu hayat
  • ee o kadar yazara maaş parası nereden ödenecek.*
  • kriz geliyor kanzuk ne yapsın
  • giriş yapmadığınız taktirde her başka bir başlık tıklamasında tam sayfa pop up çıkması ile zirveye ulaşmıştır. 720pfilmizle sikimsonikliğinde bir siteye dönüştürdünüz ekşiyi. tebrik ederim.
  • dün gece her zaman ki gibi telefondan giriş yapayım dedim.
    yapamadım.
    her yeni sayfa değişiminde 15 saniye malum sitenin reklamına maruz kaldım.
    yeter ulan deyip yattım uyudum.
    kanzuk duy sesimizi artık.
  • son zamanlarda benimde dikkatimi çeken olay.
    adsense reklam olayını abarttı sözlük. karşınıza çıkan reklamlar sizin ilgilendiğiniz, aradığınız konular ile ilgili çıkıyor.
    kreatif reklam veren alanlarda arama yaparsanız kreatif reklam bannerlarına denk gelirsiniz.

maddi destek için sözlüğün bu reklamları alması lazım fakat senelerdir açık olan sözlük günlük ya da haftalık gelecek 3-4 bin tl'ye kalmadı. reklam yerleştirmesini değiştirmeliler. sağ bar bannerları neyse fakat başlık üstünde çıkan ve ara ara entry aralarına koyulan reklamlardan gına geldi.
  • rahatsızlık veren durum.

çare adblock.
    iphone-ipad'ler için ise çare focus by firefox.
  • özellikle mobilden girildiğinde resmen reklam tacizine uğruyoruz. her sekme açışımda ayrı bir tam sayfa reklamla karşılaşıyorum. hele geçen yanlışlıkla bi tanesine tıkladım, tıklamaz olaydım, yakama yapıştı ne yapsam karşıma çıktı. en son sinirlenip kapadım ekşi'yi.
    amaç sinir krizi geçirtip sözlüğe girişi engellemekse çok başarılı, değilse, biri el atsın çünkü sözlük yönetimi yanlışlıkla "tüm reklamları daya" tuşuna oturmuş gibi görünüyor.
  • verilen ekran görüntülerine bakacak olursak gerçeği yanıstmayan iddia.

asıl kanzuk hepsiburadasözlük'e ekşi reklamı vermiş.