*

şükela:  tümü | bugün
  • gerek “bi şey bi şey yapmalık arkadaş veri tabanı” başlıklarından, gerek gelen mesajlardan anlaşıldığı üzere ekşi sözlüğe genel bir tinder havası hakim.
    arkadaşlar neden böyle oldu burası?
    yılların “kutsal bilgi kaynağı” ekşi sözlüğü fakbadi bulma ilanları ile çöp etmeyiniz yahu yazıktır ve de günahtır.

editeyşın: @biyolojik saat tamircisi ile yaptığımız kısa sohbet üzerine entrymin anlaşılır olmadığını farkettim. eleştirim sözlükte artık kutsal, dolu, bilimsel vs bilgi verilmiyor olması üzerine değildir. goygoy yapılır, tecrübeler paylaşılır, çöp bilgi verilir hatta eskisi gibi zirveler düzenlenir; tanışılır vs ancak benim gördüğüm ve eleştirdiğim nokta şudur ki; bazı yazarlar (kadın ya da erkek) yalnızca “sevişecek insan veritabanı” oluşturmak için buradalar.
    her neyse sonuçta burası da sosyal bir platform.
  • kutsal bilgiye sahip kimse kalmamış..... yazık gerçekten çok yazık
  • burayı herkes farklı amaçlarla kullanabildiği gibi tinder amacıyla kullanan da vardır mutlaka. yani arkadaşlar öyle bir şey ki üniversiteye hazırlananlar için soru paylaşma, çözme platformlarında bile insanların ortamı tindera çevirdiğini gördük zamanında. boşuna dememişler insanın fikri neyse zikri de odur diye.
  • yazar güzel bir konuya değinmiş, kendisini kutluyorum. mıymıy yapan arkadaşlar da açılan başlıklara bakabilirler
  • tinder sacmaligini buraya tasimayin nolur.
  • bir de gizli tindercılar var yok ben şunu şunu yapıyorum da her gün bilmem ne de ama şunlar çok iyi de diyenlerden tut meriçlere kadar kadınlara subliminal mesaj verme çabası taşıyan tonla entry. en tehlikelisi bunlar.
  • şahsım gibi bazı sözlükçülerin zengin, yakışıklı ve bekar olmalarını çekemeyenlerin sanrısı. kamiloba'daki yazlığımdan bahsetmedim daha. uygun bir başlıkta hepsini anlatacağım.
  • insanları dış görünüşü ile eşleştirmek yerine yazdıklarıyla eşleştirip, tanıştıran bir platforma dönmesidir. dış görünüş de önemli ama insanın rahatça istediklerini dile getirdiği bir yerde kişinin iç dünyası hakkında bilgi sahibi olmak için yardımcı olmaktadır sözlük.

ilginç gelecek ama insanlar halen sözlük üzerinden tanışıyor.
  • edit: arkadaşın entrysinde temel amaç sözlüğün seks için kullanılmasıymış. ilk günden beri, yani tinder fikri dahi yokken ortada ekşi sözlük bu amaçla çokça kullanılmıştır. yine değişen bir şey yok.

bu başlığı açan arkadaşın entrylerine baktım, en beğenilenlerinden başladım, 1 tane kutsal bilgi sayılabilecek entry yok. var mı? yok.
    ama bundan şikayet etme hakkı var.
    neden çünkü ekşi sözlük çok demokratik.
    adam formata uymuş mu? veya formata uymamışsa bile sözlük bu adamın yazmasına izin vermiş mi? vermiş.

ekşinin kurulduğu günden bu tarafa, entrylerin %80'i çöp, %10'u mizah, %8'i kötü mizah, %1'i boş bkz, %1'de bilgi içermiştir.

kötü haberi ben vereyim, ekşi sözlük hiç değişmedi hep aynıydı.
  • sözlüğe profil resmi özelliği gelsin de herkes rahatlasın artık dedirten başlıktır.

edit: arkadaşlar uyardı. android uygulamasında bu özellik zaten varmış. 15 yıldır sözlüğü takip edip bundan haberimin olmaması ilginç