şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sevgili romalılar;
    medeniyetin ulaştığı son noktadan 2018 yılından bu satırları karalıyorum sizlere. lidyalılar döneminde paranın icadından beridir asırlar içerisinde özellikle son 100 yıllık dönemde para, borsa, likidite, yatırım fonu, altın, cds, kredibilite, bitcoin vs derken ülke olarak başladığımız noktaya geri döndük ====> takas
    en azından ithal ürünlerden ihtiyacımız olanları karşılıklı takas ederek bir şekilde işleri yürütürüz diye düşünüyorum.

edit: kimbilir belki sözlük yönetimi bu konuda bizlere yardımcı olarak güvenli bir altyapısı olacak bir takas platformu kurar.
  • gerekli desteği görürse son derece yararlı bir başlık bence.
  • "elimde xxxxx var karşılığında yyyyy istiyorum yardımcı olur musunuz?"

şeklinde yürütülebilecek platform. faydalı olabilir. takipteyiz.
  • bana da gayet mantıklı geliyor.

sonra ekşi sözlükte olduğum geliyor aklıma vazgeçiyorum.

zira burada bu güzelim uygulamanın da içinde edebilecek o kadar seviyesiz insan var ki...
  • takas, alış- satış, ilan vb. konularda, yazarlar için neden bir yapı oluşturulmuyor?
  • kanım: sanırım bu yeni dönemin en sevdiğim yanı bu olucak, insanlar artık yavaş yavaş yapıcı olmaya birbirlerine dönmeye başlıyorlar.
    “bunlar”*zamanla yayılıp kollektif düşünce yapısını geliştirip değerli sonuçlara ulaşmaya başlayacaktır.
    lan bak heyecanlandım şimdi medeniyet aç kollarını kutsal bilgi kaynağı geri geliyor..

tanım: sözlükçülerin bu zamana kadar alıp da hiç kullanmadığı, bir gün işime yarar belki diyip evinin bir köşesine fırlattığı yada kullanıp bir sonuca ulaşamadığı mikroskopların, teleskopların, gitarların, t cetvellerinin, pergellerin, megabaytların değiş tokuş platformu.
  • bence kişiler herhangi bir konuda becerilerini de takas edebilirler. örneğin bana ingilizce konusunda yardımcı olacak kişiye, sporla ilgili konularda yardımcı olurum.