şükela:  tümü | bugün
  • kimseden, evet anneniz dışında, kimseden; hiçbir akrabanızdan, aşık olduğunuzu veya aşık olduğunu sandığınız sevgilinizden, kardeşiniz olsa bu kadar sevemeyeceğinize inandığınız o arkadaşlarınızdan, çük kadarken birlikte fotoğraflarınız olan dostlarınızdan veya dost sandıklarınızdan, bir dönem sıçtığınız bokun bile rengi aynı olan o insanlardan, yani tekrar başa dönersek kimseden, evet anneniz dışında, kimseden bir şey beklemeyin.

olmaz çünkü.

---

yaşamadan öğrenilmez çoğu şey evet, bin kez söylenmiş de olsa görmek istemezse görmez insan; ama yine de aklımızın bir yerinde dursun diye düşünerek açılmış başlık.

deneyimleyip kendimizce çıkardığımız dersler, belki başkalarına onlar daha deneyimlemeden yararlı olur.
    kim bilir.

---
  • (bkz: ekşi sözlük yazarlarının tavsiye merakı)

not: bkz bana ait değildir, elçiyim ben. ah kafam.
  • elektrik kesilince panik yapmayin. yavasca kucaginizdaki bilgisayari sehpaya birakin, telefon isiginizla bir cakmak bulup birkac tane mum yakin, ipod'unuzdaki huzurlu sarkilardan olusan listeyi acin ve o haftalardir belki aylardir bitiremediginiz kitabi elinize alin.

nirvana.
  • ciddiye alınmaması gerekenler.
    ama siz kimseyi ağlatmayın.
  • burayı terkedin. once başlığı, sonra ekşiyi, sonra sozlukleri, sonra sosyal medyayı, sonra bilgisayarı, sonra interneti. aradığınız şey bu değil, aradığınız şey burada değil.
  • önyargılı olmayın.
  • olaylara garışmayın. değişik tavsiyelerdir.
  • çişinizi çok tutmayın!
    geldiği gibi gidin yapın. gençlikte anlamazsınız yaşlanınca çok zor...
  • doğru olduğuna inandığın hiçbir şeyden vazgeçme.
  • görmediğiniz halde "benim başörtülü bacılarıma ya.ak kürek sürttüler üzerlerine işediler" laflarına kanmayın.