şükela:  tümü | bugün
  • bildiğiniz üzere ign geçtiğimiz hafta top oyun listesi yayınlamıştı ve sinirlerimiz bozulmuştu. akabinde ise ekşiciler olarak aramızda yüzlerce kişinin katılımıyla en beğenilen oyunlar yazıldı ve puan ortalaması sonucuyla aşağıdaki liste ortaya çıktı. ign top 10 listesini de ekliyorum karşılaştırma yapabilmek için, şaşırdığım nokta, ortak oyun yok iki listede. sorun bizde mi? ign de mi? ekşi sözlük yaş ortalamasında mı? korsan oyunlarla mı ilgili? türkiye şartlarıyla mı ilgili yoksa 90'lardaki internet cafelerle mi ilgili? vs. vs. aklımda çok soru var. gamer'ların yorumlarını alalım...

"ign" tüm zamanların en iyi 10 oyunu
    1) super mario world
    2) the legend of zelda: ocarina of time
    3) portal
    4) super metroid
    5) the legend of zelda: a link to the past
    6) super mario bros. 3
    7) tetris
    8) half life 2
    9) red dead redemption
    10) super mario 64

"ekşi" tüm zamanların en iyi 10 oyunu
    1) age of empires 2
    2) half life
    3) diablo 2
    4) red alert 2
    5) the witcher 3
    6) cm 01/02
    7) gta vice city
    8) call of duty 2
    9) last of us
    10) world of warcraft
  • "en iyi oyun listesi" hazırlamak gerçekten kimseye bir faydası olmayan bir uğraş. bunun yerine her oyun türü için (platform, fps, adventure vs.) ayrı en iyiler listesi yapmak daha mantıklı.

aynısı en iyi futbolcu vs. tarzı anketler için de geçerli. cafu mu daha iyi buffon mu? yok eşeğin ziki.
  • oyunlara şöyle bir baktım da ign kim amk dedim! resmen tulum çıkarmışız. gerçek anlamda alemlerin en efsane 10 oyunu sevgili eksici dostların oy verdikleridir. bunu inkar eden kont adnan dinlesin.