şükela:  tümü | bugün soru sor
 • böyle bir olgu var.

  - bir dizi çıkar kimse izlemez ama herkes olumsuz içindeki nefretleri kusan cümlelerle yazılarını yazarlar. madem izlemiyorsun, nereden biliyorsun da yazıyorsun. vahiy mi geldi?
  - yarışma programları özellikle de survivor, madem herkes nefret ediyor. o zaman neden her hafta en çok yazı yazılan başlıklardan biri oluyor. izlenmiyor ama kişiler ezbere biliniyor, sakatlıklar, ilişkileri, savunanlar, sevmeyenler herkes izlemeden orada. madem sevmiyorsun, iğreniyorsan yazma arkadaşım. nefretini bile kusma o zaman
  - sanırsın her akşam dünya klasikleri okuyor, resim sergisinden, sanatsal çalışmalara koşuyor, eleştiriyor, yorumluyor. tabiki bu şekilde yaşayanlar da var ama inanın onlar kaile bile almıyor o tarz başlıkları, adam umursamıyor. kendince ince noktalara değiniyor.

  hadi o zaman sevgili yazarlar. ya göründüğünüz gibi olun, ya da olduğunuz gibi görünün.

  gelsin olumsuz eleştiriler.
 • kullanıcı adınızı sizden başka kimse bilmediği müddetçe bu hissi belki yaşayabilirsiniz lakin kullanıcı adınızı bilip,her yazdığınızda, aklınızın ucundan geçmeyen,cümlenizin öznesi olmalarını geçin belgisiz zamiri bile olmayan ama genellemelerinize kendini dahil edenlerin iştahlı merakı karşısında yazılarınıza kendinizce sansür uygulamanız gerekir ki mental ve fiziksel olarak kısıtlanmayı sevmeyen benim gibi biri için ,insanın aklı nerdeyse ahlakı da ordadır diyip yazmaya devam ettiğim entellektüelliktir.kısaca eat pray love.aksi dedikodudan bulanıklaşan beyin sanrılarıdır ve ekşi sözlüğü ve yazarlarını bile (bkz: çok pis dedikodu dönen yerler)e dahil etmektir,uzak durula.