şükela:  tümü | bugün
  • yazar olduğumu benden başka bilen olmadığından, duyamadığım gurur.
  • eger basarabilirsek icine gireceğimiz eylem.
  • gurur duymak değil de hoşuma gidiyor suser olmak falan. niye gurur duyalım amına koyim zor bir şey mi yazar olmak. geçen 8 martta sanırım, ondan öncede olabilir emin değilim, işte bilmem kaç tane kadın yazar alınmış, abi yazdıkları entryler forum~facebook yorumu arası bir şey, ne imla ne zart zurt. yani böyle bi platformdan bahsediyoruz biraz da.
  • 2009'da çaylak entry'lerimi girip 2011'in başlarında yazar oldum sanırım... o günlerde ekşi sözlük yazarı olmaktan çok kıvanıyordum ama bugünlerde sözlük'ün halini gördükçe sadece utanıyorum. gitgide boş beleş bir ortam haline gelmeye başladı!

belki ben de sözlük'ün yararına bir şey yapmadım -bugün sözlük için ne yaptın?- ama arada bir gerçekten 'bilgi' içeren şeyler yazdığım oldu... sözlük'te bilgi/geyik dengesinin doğru sağlanması gerekirdi ancak gitgide geyik daha ağır bastı ve bugünlerde ise kapsamlı twitter kıvamında bir yer sadece. güncel bir olaya hurra edip bir ton şey saçmalayan insanlarlar cümcümesi... kutsal bilgi kaynağı yerine böyle bir şey yazmalı artık!

ben hiçbir zaman sözlük'ü direkt bilgi kaynağı olarak almadım, burası ansiklopedi ya da zamansal muadili wikipedia'ya değil... aksine burası wikipedia'da olmayan bir şey barındırıyor; bilginin yanında kişilerin deneyimi, fikirleri! kuru bilgi cazip gelmiyor insanlara onun yerine eğlenceli anlatımla, espriyle, yaşanmışlıkla donatılmış bilgi hem işe yarıyor hem keyif veriyor bu yüzden daha hoş bir ortam sağlanıyor-du.

hala bir şarkı duyduğumda ilk önce sözlük'e danışıyorum, kim hakkında ne yazmış, ne düşünmüş, ne hissetmiş diye ya da bir film için ilk elden yorumları buradan alıyorum veyahut bir yer, yiyecek akla gelebilecek herhangi bir meta için ilk adresim burası... ama ne yazık ki keyif ve bilgi aldığım yazılar hep günümüzden daha eski yıllara ait!

ekşi sözlük'e dair gururdan çok üzüntü duyuyorum artık.
    pek çok kez dedim, ekşi sözlük'ü bir arkadaş olarak belledim yıllardır ama büyüdük bir şeyler değişti ve arkadaşlığımız bozuldu gibi hissediyorum...
  • özellikle diğer popüler sözlüklerde vakit geçirdikten sonra daha da fazla sahip olunan gururdur.2 aylık itü sözlük macerası ardından tek diyebileceğim itü'ye sözlük diyen ekşi'ye demesin olurdu.
  • öyle ki kimilerinin özgeçmişlerinde ve sosyal medya hesaplarının birçoğunun "kendini tanımla" zımbırtılarında "ekşi sözlük yazarı" belirtmeleridir.

ilginç bir hanımın içinde bulunduğu ilginç ve hiç anlam veremediğim durumdur.
    neden yapar bir insan bunu hiç anlamam. sanırım benim değer ve gurur tanımlamalarım çok farklı.