• sözlükle alakalı bütün yeniliklere kapalı olunması, bi siki de begenmememiz.

bence hakliyiz.
  • *ulusalcı yazarlar:
    bu grup genelde tabiri caizse organize ve kalın kafalıdır.cumhurbaşkanına hakaret edip edip türkiyede düşünce özgürlüğünün olmadığından yakınırlar:) atatürkle ilgili açılan bir başlıkta başlığı açan yazar atatürkle ilgili bir eleştiri getirirse yazarın yazısının hemen altına bir ulusalcı tarafından yazılan hakarete yarım saat içinde 500-600 begeni bırakırlar.verilen tepkiler genelde şu şekildedir.
    (bkz: çomar) (bkz: yallah arabistana) (bkz: göt kılı)

(bkz: lord eddard stark)a küfretmek onlar için günlük streslerini atma faaliyetlerinden sadece biridir.

*siyasi islamcılar:
    bu grup genelde dinle ilgili en ufak bir farklı düşünceyi 'islam düşmanlığı' olarak adlandırır.ulusalcılar kadar organize değillerdir.genelde osmanlı padişahlarına gelen eleştirilere,araplarla ilgili kötü yorumlara ve türk kültürünün arap etkisinden kurtulmasıyla ilgili yazılara reaksiyon verirler.
    nedense bu eleştirilerin genelde aleviler tarafından yapıldığını iddia ederler..

bana denk gelse ağzını burnunu kırardımcılar:
    bu grubun yaş ortalamasının 20 lere henüz ulaşmadığına inanmak istiyorum.münferit bir şiddet olayı hakkında ekşide açılan başlığa ‘neyseki bana denk gelmemiş.yoksa doğduğuna pişman ederdim o şerefsizi’ gibi ergen yazıları yazarlar.evet bunlar ekşisözlük gibi bi platformda yazarlar..garip işte..

yine bir gün paristeykenciler:
    bu grup genelde yazdığı yazılarda ne yapar eder ekonomik durumlarını,sosyal statülerini belli etme çabası içine girerler.aslında onlar için başlığın içeriğinin önemi yoktur.(bkz: kokoreç) gibi bir başlığa kylie minogue un nisan ayında seattle da vereceği konserde tatmak istediğim yiyecek gibi bir yorumda bulunabilirler.sevgilililerini terk eden hep onlardır.daha terk edildikleri görülmemiştir..

*renkliler:
    bu grup beşiktaşın son yıllardaki başarılarından sonra mucizevi şekilde kardeş olmuşlardır.yorumların yarısından çoğu tiner şakasıdır.gariptir ki bu şakaları yapan her bir renkli sanki şakayı ilk defa kendi yapmışcasına hareket eder.beşiktaşlılara tiner muhabbetleri yapıp yapıp inönüde onları yenicekleri gibi tuhaf yorumlarda bulunurlar..

*hevaller:
    bu ülkeye bağlı kürt yazar arkadaşları tenzih ederek,hevaller adeta barış güvercinidir.ama ne hikmetse kanatlarını tsknın operasyonlarında çıkarırlar.pkk şerefsizce saldırdığında ortalıkta görülmezler.bir şeyleri direk söylemeye cesaretleri olmadığı için dolaylı yoldan ima ederler..

*nihat doğan survivora katılırsa izlememciler.
    bu grubun çoğu şu an ‘nihat adada huzursuzluk yaratmaya devam ediyor’ gibi yorumlarda bulunuyor..seyretmedikleri çok belli..aslında bu grubun karakter olarak nihat doğandan farkları yok.nihat nasıl hassas konulara verdiği reaksiyonlarla gündemde kalmayı basarıyorsa bu grup da nihat üzerinden kendileri hakkında yapmacık bir tarz oluşturuyorlar..
  • ekşi sözlük türkçe dil bilimleri düzeltme ve yakalama birimi daire başkanlığı müfettişlerinin "o -de- ayrı yazılacak, bu -da- ayrı yazılacak" can sıkan talimatları.
  • hiç bir şey olmamış gibi yaşamak
hesabın var mı? giriş yap