• eksi sozluk yedek tarafindan verilen xml dosyasinin okunmasinin cok zor olmasindan mutevellit hangberrye kardes yaptik.

https://eksiyedek.subicon.net/ adresinde ikamet eden eksi yedek isimli guzide yakisikliya xml dosyanizi yuklemenizle birlikte size yedeginizin icerisinde webde gezinir gibi dolasma imkani taniyor.

yuklemeden once bi goreydik? buyrun: genel gorunum - baslik/entry gorunumu
    (ilk entrymin counter strike'a yonelik olmasindan oturu bedbahtim ama onu sonra konusuruz.)

bu arada yillara gore entry/baslik istatistiginiz, en cok entry girdiginiz 10 baslik, en cok entry girdiginiz 10 gun gibi bilgileri de derleyerek sunuyor. (ileride bu istatistiklere yenileri eklenebilir, mikadodan gelen oneri: yil/saat kirilimi idi mesela. gunun hangi saatlerinde en cok entry girmisim gibi)

--nasil calisir?--
    xml dosyanizi ana sayfasindan yuklemeniz ile birlikte sistem sizin icin bir link olusturuyor, yedeginizde yer alan nickinizi + yedekte varolan entry sayisini gosteriyor. bu bilgileri bir kosede tutmaniz gerek cunki bunlar yedeginize tekrar erismek istediginizde size sorulacak bilgiler. (yedekteki entry sayisi ile sozlukteki entry sayiniz ayni olmayabilir).

altta yer alan linke tiklayip size verilen kullanici adi + entry sayisini (sifre) girdiginizde kullanmaya basliyorsunuz.

eksik, gedik, hata, talep gibi seyler icin tarihe (kimi zaman da sozluge) not dusmekte fayda var.

(ay benim yedegim yok! diye paniklediginizi duyar gibiyiz, tiklayin sizin de olsun-> https://eksisozluk.com/ayarlar/yedek )

ps: viva chrome/firefox. fuck ie. ayrica betadir, kisitli test imkani ve suresi ile cikti.
  • saatlere gore entry sayisi grafigi de eklendi.

malum kadinlar gunu, mikado da istemis. bu ozelligi kendisine ithaf ediyorum.

niye edit? cunki "oradaki de ayri olacak hih!" diye tavir yapti. tamam cicek almamis olabilirim ama kodlarimla cicek yapip ithaf ettim, yine yaranamadim.
  • (bkz: sozluk icin ehemmiyet, yazarlar icin hizmet) (altbenlik: sub-etha'ya pic muamelesi yapmiycaktiniz hacit.)
  • bazi yedekler yuklenmeye calisirken karsilasilan hataya iliskin kamuoyu aciklamasidir(sanirsin borsa calistiriyoruz).

sozlugun sagladigi xml'in icerisinde , &#x,  gibi xml formati tarafindan illegal kabul edilen karakterler bulunmasi sebebi ile xml'in islenmesi sirasinda hatalar olusmus.

an itibariyle giderildi.

yey!
  • siralamalar geldi!

eskiden yeniye, yeniden eskiye, a'dan z'ye, z'den a'ya ve entry sayisi azalan olmak uzere artik entry'lerinizin bulundugu basliklari siralayabiliyorsunuz.

arama da eklemek gerekecek galiba ama kisfmet.

kaptanin meyir defteri/kasik 13, lokma 2.
  • yeterince ruh hastasi bir insansaniz, yedekleriniz arasinda "sozlukte tek ben olsaydim mesela?" $eklinde gezinmenize de olanak veren; iddiasiz, kendi halinde, buyuyunce skynet olma ihtimali sifira yakin bir dostumuz.
  • biraz adam asayım dememle birlikte duyuru kısmında gördüğüm, harika hizmet.
    28 şubat 2016 ekşisözlük direnişi sırasında entrylerini silen yazarlar bu xml dosyasının biraz ne bileyim, biraz şey olduğundan dert yanıyordu. heh onlara çözüm olmuş işte.
  • sa fi'nin hata bildirimi ile tekrardan calismaya basladi.

-meraklilari icin-

mysql guncellemesi sirasinda mysql'in tum indexleri (unique + primary key) ucurmasi sebebiyle calisamiyormus cocuk. tablo yapisi tamamiyle corrupt oldugundan hammaliyesi yogun zeka gereksinimi dusuk bir sevisme yasadik mysql ile.

onu duzeltirken arada yedegin yuklenmesi sonrasi xml'in process edilmesi surecinde de iyilestirme yapildi. %60 civari hiz artisi saglandi.
  • an itibariyle bir türlü becerip yedeğimi yükleyemediğim, haliyle test edemediğim site. sürekli "vallahi bir hata oldu mesajı" verip duruyor.
hesabın var mı? giriş yap