şükela:  tümü | bugün
  • şuan elim ayağım titriyor ve mimiklerim bocalıyor, nasıl anlatacağımı bilemiyorum.
    hayatta dolandırmam diyen ben bu tuzağa düştüm.
    parasını çöp kutusuna götürenleri, yaşlı kadınları falan hep duyar görürdüm, benim başıma da gelince anladım. ben ettim siz etmeyin diye anlatıyorum, başka canlar yanmasın, başka duygular oynanmasın diye anlatıyorum, yoksa bu utancımı içimde yaşamayı düşünüyordum.

herşey bir entryime yorum yapmasıyla başladı. saçma salak bir entrydi aslında bundan anlamalıydım.
    "bu başlıkta x yılındaymışız gibi yaşıyoruz" gibi başlığa, gittim "hapşu" yazdım.
    söylemesi ayıp espirili, komikli bir insanım. bu tuttu mesaj attı, bi gülmeler bi övmeler falan, ya barbar sen şöyle komiksin böyle mizahisin, şöyle karizmasın, etkileyicisin, ben seni takip ediyorum falan deyince ister istemez inandım. sonuçta anlattığı herşey doğruydu, siz olsanız inanmaz mısınız? soruyorum.
    neyse normalde bilen bilir, öyle kadınlarla konuşmam, prensip olarak muhatap olmam, ilgilenmem yani. ama bu böyle yanarlı dönerki konuşunca muhabbet uzadı. fotosunu falan gönderdi tabi benim dibim düştü. tabi sonradan anladım ki fotolar feykmiş.
    fırsat bı fırsat deyip muhabbeti uzattım. ilk başlar telefonda konuşmaya başladık, tel faturamı ödeyemiyorum dedi, aylık 150 liraymış, artık turkcell platinium mu kullanıyor neyse, delikanlılık yapıp ben öderim dedim. birgün aradı acil yolda kalmış, parası yokmuş çekici çağırmış tamir masrafı falan, arkadan da ustaların sesi geliyor, siz olsanız inanmaz mısınız? 3bin lira gönderdim gecenin o saatinde. ben sana öderim dedi, önemli değil işin görülsün dedim.
    aradan biraz zaman geçti, bu beni acı acı arıyor. kardeşini acile kaldırmışlar ameliyat olması lazımmış, parayı denkleştirememişler 20bin lira açık kalmış, sen bulabilir misin dedi, tabi dedim gittim kredi çektim yolladım, yollarken de sordum, ne zaman bana geliyorsun, artık buluşalım görüşelim dedim.
    sonra gidiş o gidiş, teli kapatmış, hiçbir yerden ulaşılamıyor, burdaki hesabı da kapatmış kayıp yazıyor.
    ben dersimi aldım, giden para olsun ama bu tecrübeyi size de anlatayım.
    ben ettim siz etmeyin, en azından havale yaparken açıklama kısmına, ameliyat parası diye not düşün.
  • şu an aynısını ben yaşıyorum olayın. demek ki böyle şeyler gerçekmiş. allah'tan ben 10 bin lira kaptırmışım henüz. hemen uyandım sayesinde arkadaşın. allah razı olsun diyorum.

pomçik yengenizden habersiz bi iş çevirelim dedik, az daha dolandırılıyormuşuz. ne insanlar var ya:
  • troll kardeşimizin denemesi fena değil ama seçtiği fotoğraflar ve şak diye 20 bin lira kredi çekmesi falan inandırıcılığı düşüren şeyler, bir dahakine artık.
  • ablanın ismi ve mümkünse foto 1'deki videonun linki ile birlikte yeşillendirilmeyi beklediğim olay*

edit: ablanın muz yerken fotosunu buldum.
    foto

hatta dahası da var.
    dahası

oha videoyu da buldum amk
    video

edit 2: abicim gerçekse de şu fotoyu google'da aratmak hiç mi aklına gelmedi be...
  • piyasasını bilmiyorum pek ama genelde "100 dolar" olarak geçiyor bu durumların dermanı.
  • elim vaka.

bu fotoğraflar ve o övgüler bana gelse kendi taşınır - taşınmazlarımı elden çıkarır iddiaya basar üçe katlar öyle gönderir üzerine de kanzuk'u ikna eder sözlükten pay verdirirdim. (iknam güçlü)

ucuz atlatmışsın yani kardeş. kredileri ödeyemezsen hep beraber destek oluruz, bu aralar biraz sıkıntım var ukrayna'dan sevgilim gelecek ona gönderdim masraflar için bir de kardeşinin kefareti için otuz bin lira, geldiğinde ödeyecek, gelir gelmez hallederiz. yani benim elimden bu kadar gelir, diğer arkadaşlar da el atacaktır muhtemelen.