şükela:  tümü | bugün
  • genellikle arkadaş ortamlarında ya da mesajlaşmalarda ortaya çıkandır.
  • polisler hakkında kontrolsüz güç kullanıyor diye dert yanıp, sorgu odasında insanlara işkence yapan, onlara şiddet uygulayan behzat ç. karakterini öve öve bitiremeyip, kahraman yapmaları.
  • kimisi gelip burada her tür kutsala tecavüz ederken ya da kelimelerle ünlü-ünsüz kadınların ırzına geçerken, bilmem kaç yaşındaki kıza bilmem kaç kişinin tecavüz etmesi gibi başlıklar altında insanlık nutukları atar mesela. "benim yoğurdum ekşi değil" zihniyetiyle yaşandığını ifşa eden ikiyüzlülüklerdir.
  • birkaç gün önce bir konu hakkında gayet düzgünce mesaj atıp da geri dönüş alamadığın kişinin birkaç gün sonra bambaşka bir konu hakkında "mesajla taciz var!"* diye ortalığı ayağa kaldırmasıdır. demek ki o mesajlar istemediğin zaman görülmüyormuş. ya da ben hemcinsi olduğum ve taciz(!) içeren bir mesaj atmadığım için öyle oldu.
  • can aksoy olayının ardından kabak gibi ortaya çıkandır.

psikolojik olarak sorunlar yaşadığı kesin olan can aksoy bir kedinin canını vahşice almıştır. sonrasında ise çoğunluğu sözde okumuş, bilmiş, görmüş çocuklardan oluşan ekşi sözlük ahalisi can aksoy'u linç etmiştir.

(bkz: can aksoy)

sosyal medyada can aksoy'a uygulanan sosyal linçten sonra can aksoy intihar etse "gurur duyarım" diyen bayağı bir yazar bile vardır; anasını, bacısını, sulalesini sikeni, öldüreni, parçalayanı saymıyorum bile.

can aksoy vahşice bir kediyi öldürmüştür ama belli ki ekşi sözlük'teki gözü dönüşler can aksoy'dan bile daha tehlikelidir. 15-20 ekşiciyi bir meydanda toplayıp gaza getirseler bu ekşiciler hiç tanımadıkları birini çok rahat bir biçimde linç ederek öldürebilirler.

işte ekşici ikiyüzlülüğü budur.
  • eniştesinin hap atarak tecavüz ettiği izmirli başlığını görünce "neden izmirli olduğunu yazıyorsun" diyip, muhafazakarlığıyla bilinen bir şehirde benzer bir taciz vakası olunca "x şehri burası, hiç şaşırmadım" diyenlerin; kürtlere hırsız, katil vs. sıfatları yakıştırıp, avrupa'da barbar türk lafını duyunca delirenlerin sahip olduğu hede.

kendilerine hiç su kondurmazlar, hiç.
  • kendisi de yazar olduğu halde yazarları ekşici diye eleştirmesidir.
  • sadece iki mi? komik olmayın.
  • ara gulerin rtenin fotograflarini cekmesinden sonra ortaya cikandir. sözlüğün sevilen sanatçı abisi ara güler bir anda sopalık oldu, eskiden kamerası vardı diye ünlendi oldu. (bkz: #57223162)