şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle şunu belirteyim bu gerçeği tespit etmek için binlerce kadın yazarın onbinlerce entrysini incelediğimi bilmenizi isterim.
  gerek ekşi itiraf, gerekse kadınlardan kadınlara tavsiyeler olsun efendime söyleyeyim bilimum iş hayatı, aşk ve eğitim işe ilgili bütün başlıkları tek tek inceledim, inceledim ki neler göreyim aboovv, abooovvv. ateşin icadından önce ölüp cehenneme giden adamın hayreti içerisinde öylece kalakaldım.
  nerde bi eksiye düşmüş, nerde bi darbe yemiş nerde bir loser varda burda.
  aldatılan mı ararsın, boşananı mı? okulu uzatanı mı ararsın, 10 yıldır kpss çalışanı mı? ilk görüşmelerinden reddedileni mi ararsın, sarma sigara içenini mi?
  yav tamam sen bir plazada üst düzey sekreter olabilirsin ya da sen öğretmen ama çok azsınız bu yüzden bu bilimsel araştırmamı yaparken bu istisnaları hariç tuttum ama okul birincisi ayşe burda değil, 5bin dolar maaşlı 1+1 rezidansda yaşayan buket burda değil, şirketin verdiği mini cooperla işe giden deniz hanım burada değil, nerde bi kezban, kezito, çiçarito varsa burda.
  cinsiyet ayrımı falan yapmıyorum bilakis münkesif bir kalbin iç burkan acziyetiyle üzülüyorum, keşke bu hayatta eksiye düşmüş kadınlarımızın uğrak yeri burası olmasa. keşke eski sevgilisinin eskisiyle sevgili olup en yakın arkadaşıyla aldatılmasa, keşke 4 yıllık basit bir bölümü 7 sene de bitirmese buradaki hanım kızlarımız ama buranın gerçekleri de bu.
  lanet gelsin atom fiziğine de prafasörlüğüne de kuantumuna...

  edit: "ekşici kadın ne demek" diye soran çok akıllı yazarlarımızı için: gönül isterdi ki "ekşi sözlükte yazan kadın yazar" demeyi ancak lanet olası başlığın karakter sınırlaması buna müsade etmiyor goddamnit
 • (bkz: mal beyanı)
 • başarı hikâyemle çürütmek için can attığım mal beyanıdır.
 • sarma sigara icmenin loserlik belirtisi oldugunu ogrenmemi saglayan baslik.
 • aldatılmak kadını başarısız mı yapar? bu o adamın şerefsizliği değil midir?

  boşanmak peki? iki insan evlenir, işler beklediği gibi yürümez, karar alınır-ya da başka sebepler vardır- boşanılır, yollar ayrılır.

  eğitim, kpss, sarma sigara(tanıdığım birçok kişi sigara fiyatları yüzünden sarma sigara içiyor) oraya bir şey demek istemiyorum; çünkü burada kadın olmaktan ziyade türkiye'de yaşamak etkilidir, kadınlarla sınırlandırılamaz.

  ayrıca başlıkları,entryleri elinde nicel bir veri olmadan sunmak ne zamandan beri bilimsel araştırma oluyor? dışarıda tuttuğun kadınlar araştırmanın karıştırıcı değişkenleri olarak senin araştırmanın sonuçlarını etkilemiyor mu?
  zengin değilse, ortalama bir işte alışıyorsa kezban mı oluyor?

  keşke bu ülkede herkes mutlu, refah düzeyi yüksek olacak şekilde yaşayabilse.

  amacın cinsiyet ayrımı yapmamakmış, peki neden sadece başlıkta başarısız kadınlar yer alıyor erkekle nerede? buradaki bütün erkekler rezidanslarda oturup işine lüks bir araçla falan gidip geliyor galiba.

  ben başarısız değilim; beni aldatan benim önemsemeyen beni aşağılamaya çalışan sen başarısızsın, kusura bakma.
 • çok eğlenceli bulduğum tespittir. troll müdür değil midir, kadın mıdır kız mıdır bilemedim, entrylerine bakmaya da üşendim, fakat o son bağlamayı yaparken lanet gelsin yerine nalet gelsin yazsaymış, entrynin ruhuna ve gidişatına daha bi yakışacakmış ve ben de tabii daha çok gülecektim. yine de bastım eksini üzülme kardeş
 • (bkz: eksici kadin)

  zannedersin tum sozluk kadinlari olarak narenciye isindeyiz.

  tanim da verelim tam olsun : entryleri spor ve iddaa entryleri ile dolu cok kulturlu! ve donanimli bir sahsin serzenisleri.

  (bkz: yav he he)
 • entry nick uyumunu yakalamış yazar beyanı. tüm kadın yazarları katletmiş. tutarlı ve tebrik edilesi. tezinde haksız da sayılmaz aslına bakılırsa ama barbar olması genelleme yapmasında ve fikrinin sığlığında gizli.
 • katılmadığım başlıktır. bu ülkede kadın olarak hayatta kalmak büyük bir başarı falan diyerek 5 bin dolar maaşlı 1+1 rezidansda yaşayan buket olmadığım durumunu telafi etmeye çalışacağım