şükela:  tümü | bugün
  • "baba süper entry", "ehehehe mehehe", ":))))" diye mesaj atip yanit alamayan yazar kisisinin "madem kimseye yanıt vermiyosun neden mesajlarin herkese acik" isyani. "eyv koc" mu desin ne desin aq.
  • sözlükteki insanların dışarıdaki veya başka bir mecradaki insanlara göre daha konuşkan, girişken olduklarını düşünüyorum. ama bu iddia doğru olabilir.

şimdiye kadar erkek yazarlardan sorduğum soruya ters bir şekilde cevap veren 1 kişi oldu. o da dediğim gibi cevap verdi ama burnu havada bir şekilde yazmıştı. yani erkeklerde bu oranın sıfıra yakın olduğuna katılıyorum.

neyse gelelim asıl konuya, kadınlar. aylar önce birinin bir satış ilanı vardı ve fiyat bilgisi için mesaj yollamıştım. kadın cevap yazdı "elimde liste yok akşama detaylıca yollarım hem benim için de iyi olur fiyat soranlara o mesajı yollarım". daha o fiyat listesi gelecek. satış yapan birinin bile geri dönmemesi doğruluk payının olduğunu gösteriyor. tabi şimdi herkese cevap yazdığını söyleyenler de olacaktır. ama genelleme yapınca kurunun yanında yaş da yanıyor.
  • hayatında bir yere gelememiş kadınlara, sosyal medyada ''lady gaga'' ilgisi gösterince, normal olarak o kadının bile götü kalkıyor.

sırf kadın diye, her önünüze gelene mesaj atmazsanız sorun olmayacaktır. sanki dünya'nın bir sırrı var da, sadece kadın yazarlar biliyormuş gibi mesaj atmak gereksiz.
  • yavşamanın farklı bir yolu
  • cevap vermeye değer mesajların gelmeyişinden kaynaklanır.

adam gelmiş ":), hahaha, hımmm" şeklinde mesajlar atıyor, neyine cevap vereyim?
    işin daha da bokunu çıkarıp fotoğraf gönderen/isteyen, instagram adreslerini paylaşan, filiz sevişelimmi tarzında mesajlar atanlar bile var.

bunların hangisi cevap vermek için zaman ve enerji harcamama değer, buyurun söyleyin hadi.
  • kadın erkek diye ayırmıyorum, şu zamana kadar başıma gelmeyen durum. biraz da ne yazdığınız ile alakalı olabilir.
  • ekşici kadınlara kaldıysanız durumunuz cidden kötü demektir.

üzüldüm
  • otomotivden gönül işlerine kadar bir çok farklı konuda kendileriyle konuştum.
    ne ben onlara yürüdüm ne de onlar bana.
    hatta çok kezbanvari görünenleriyle bile fikir alışverişi yapmışlığım var ve birçoğu rol kesiyor bilginize.
    aslında siyaset ve futbolu işin dışında tuttuğumuz zaman, cinsiyet gözetmeksizin çok güzel dostluklar kurulabilir burada.
    tabii amacınız flört veya fb müessesesi ise bilemem, o yönde bir girişimim olmadı.
  • erkek olmama rağmen çoğu mesaja ben de dönmüyorum. ekşi itirafa "derdiniz de dert mi" minvalinde entry girdim. gelen mesaj "eee". veya kezban muhabbeti dönen başlığa bir entry girdim. gelen cevap : "naapak"

ne cevap vereceğim ben bunlara şimdi? ha ilgi delisi yazar da var ama çoğunluğun uğraşmak istemediği için yazmadığını düşünüyorum.
  • "sessizlik de bir mesajdır ve emin ol asaletimdendir" demiş ama siz anlamamışsınız peeeh.