şükela:  tümü | bugün
  • bildiğim kadarıyla akla gelebilecek her konuda bilgi vermek tanım yapmak amaçlı kurulan bu sitede yasak veya sakıncalı olmayan eylemdir. ama ben başka bir şeyden bahsetmek istiyorum.

bilmem kaç boyunda erkek/kadın tarzı başlıklar

tarih boyunca cinsellik insanların ilgi sıralamasında ilk sırada yer almıştır. o yüzdendir ki ekşide cinsel temalı başlıklar diğer başlıklara nazaran daha çok ilgi görüyor. yazarların bu tarz başlıklara entry girerek aslında yaptıkları şey; bölgesine, dişileri veya erkekleri için koku bırakan diğer türlerin yaptığı şeyle hemen hemen aynı şey(mukayeseyi hayal gücünüze bırakıyorum). hayal gücünüzü zorlayarak herhangi bir türün çiftleşme döneminde bıraktığı koku ve bu eylemin nihai amacının, ekşideki cinsel temalı başlıklara yapılan ben de varım mesajı içeren girdilerin nihai amacıyla aynı olduğunu görebilirsiniz. her iki eylemde de hedef küçük farklarla; tanınma, beğenilme ve sonrasında tercih sırasında üst sıraları kapmadır. tabi bu saptamamı haksızlık olarak ya da abartı olarak görecek ve itiraz edecek yazarlar da olacaktır. ama ben cinsel iç güdünün, laboratuvarında hassas bir deney yapan bilim insanının bile meşgalesine ara vermesine, işini yarım bırakmasına sebep olacak kadar güçlü olduğunun farkındayım. aynı şekilde bu iç güdü sabah ezanı okumaya giden bir imamı ya da müezzini de ezanı okumaktan edebilir.

adrina lima metin hara aşkı tarzı başlıklar

özellikle erkeklerin bu konuyu neden önemsediklerini ve özellikle adamın durumunu fiziksel özelliklerinden maddi durumuna kadar neden irdeleme gereği duyduklarını sorgulamak lazım. bu sayede insanın ilkel benliğinin üzerini ne kadar evrim ya da uygarlıkla kaplarsa kaplasın aslında tek bir şeye odaklanmaktan vazgeçemediğini görebilirsiniz. entry girenlerin hemen hepsi cinsiyetlerine göre kendilerini o erkeğin ya da kadının yerine koymakta ve hasetlerini o iki kişiden seçtikleri biri üzerine eleştiri yapmak suretiyle kusmaktalar. ama dışarıdan bakıldığında erkeklerin o erkeğin, kadınların da o kadının yerinde olmak istediklerini rahatlıkla farkedilir. işte bahsettiğim şey bu, ilkel benlik o kadar güçlüdür ki türünü en iyi olduğunu düşündüğü cinsel partner üzerinden devam ettirmek adına hür türlü soyut ya da somut muharebeye girmeye hazırdır. öyle ki bir hafta önce hiç tanımadıkları bir adamı bütün ayrıntılarıyla tanımak ya da kadının geçmişini yeniden hatırlamak adına derin araştırmalara dalarlar. tabi, düşmanın(!) ya da rakibinin(!) özelliklerini öğrenmeye çalışmaktan daha doğal ne olabilir ki?
  • bir zarf atma şekli.