• başlığın asıl hali: ekşi sözlükte başlık açmadan literatür taraması yapmak olacaktı. malum karakter sınırı.

az önce açılan bir başlık gördüm. (bkz: aşık olmakla sevmek arasındaki fark) diye. altında yorumları okurken buna benzer bir çok başlık olduğunu belirten bir entry ile karşılaştım. (bkz: (#102040121))

çok doğru bir noktaya ayak basılmış. insanların bir konu hakkında arama yaptığında farklı başlıklara girmek yerine tek başlıkta, en beğenilen entryleri okumaları çok daha basit ve kullanışlı. bu yüzden nasıl bir akademik yayın çıkarmadan, tez yazmadan literatür taranıyorsa aynı şekilde burada da böyle bir süreç olması gerekir.

veya daha basit bir şekilde yönetim bu olaya el atabilir. malum insanlarımız araştırmaya ve okumaya çok alışık değil. başlık taşıyan gibi bir şey mesela, aynı anlama gelen başlıkları birleştirse veya stackoverflow'daki gibi bir mekanizma ile zaten buna benzer bir şey var bak emin misin diye sorsa. ey yönetim yapın şu işi. 10 başlıkta aynı şeyleri okumayalım.

not: buna benzer başlık aradım ama bulamadım. kötü bir tarama değildir inş.
hesabın var mı? giriş yap