şükela:  tümü | bugün soru sor
  • zıt fikirdeysen herkes zaman mekan farketmeksizin mesaj kutunu dolduruyor. beğenmiyorsan geç biri senden farklı fikirde diye linç etmenin anlamı yok.
  • kısa zamanda defalarca linç yedim. hoşuma da gitmiyor değil.

tanım: zevk veren eylem.
  • mesaj kutusunu kapatarak çözülecek hadise. bunun dışında başlık altında argümanınız yazmaya devam edebilirsiniz. zaten argümanınız güçlüyse size karşı yazılan girilerin de okuyanların nezdinde verilen değeri değişir.
  • sürü psikolojisindendir. biri linç edince ötekiler de sırayla uçurumdan atlayan koyunlar gibi aynısını yapıyorlar.

farklı fikirler güç kazandırır. oscar wilde'ın sevdiğim bir sözü var: " herkes benim gibi düşünürse/ bana katılırsa yanılmış olmaktan korkarım."
  • ekşicilerin taptığı dizileri sevmediğinizi söyleyerek bir giriş yapılabilir. dizi! yani bildiğin kurgu! kökeninde; en çok favı kim alır vardır aslında.

linç edenlerin düşüncesi farklı ve umurunda olmayan bir konu olsa bile; sürü psikolojisiyle hareket ettikleri için yorum yazdıktan sonra ben ne dedim şimdi diyorlardır kesin. hangi başlığın ne kadar getirisi olduğunu hesaplayıp yazarlar.

bir de troll olduğu 1.000 km öteden belli olan başlıklara koşup, akıllarınca ayar verdiklerini sanarlar 100 fav garanti!
  • (bkz: bring it on)
  • allahım sen beni bu ekşicilerin lincinden koru ya rabbi!

tehlikelidir ha bunlar anam anam.
  • en zevk aldigim hadise. birileri bu mallara sanal alem denilen bilgi çağında olduğumuzu hatırlatmalı. engelleyip geçiyorum, aldigim zevk ise paha biçilmez.
  • (bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)

diye bkz verilerek yapılır.
  • hiç başıma gelmeyendir.