şükela:  tümü | bugün
  • merak ettiğimdir. yıllarca aylarca çaylaklık dönemi geçirmiş bir çok yazar var. bunlardan birisi de tabi ki benim. merak ediyorum, ekşi sözlüğün bu kadar revaçta olmasının, insanların buraya bu kadar rağbet göstermesinin sebebi nedir acaba ?
  • bestseller olmuş bir kitabın canalıcı pasajını yazmakla eşdeğer bir kazanımdır.
  • çok değerli insanlar var. hepsinden güzel şeyler katıyorsun kendine. instagram gibi görsel gösteriş bombardımanı yerine, salt kelimelerin raksı söz konusu.

burada zengin olan değil, bilen adam kıymetli oluyor.
  • üye olması zor bir siteye katılmak harici bir kazanç göremiyorum.
  • birkac insan kazandirdi, daha fazlasi degil.
  • anonim ve etkili olmaktır.
    yani burada aslında neredeyse mutlak eşitlik vardır denilebilir. hani islamiyette camilerde herkes eşittir yan yana saf tutulur vs.. muhabbeti var ya ha işte burasıda öyle

herkes eşit şekilde konuşur bazılarının yazdıkları çok büyük kitlelere ulaşır işe yaramaz mesajlar ise arada kaybolur gider.

bi de ekside karı kız düşüyormuş ondanda olabilir.
  • sözlüğü gömmeye gelenler üşüşmeden ben söyleyeyim çok uzun zamandır ekşi sözlük hep hayatımdaydı yazar olmadan öncesinde sadık bir okuyucuydum. beni kim bilir kaç defa külfetten, bilmemekten, yanlış bilmekten, yanlış yapmaktan kurtarmıştır ben saymadım defalarca... ne kadar ekşi sözlük artık eskisi gibi değil denilse de bence sözlük hala kaliteli ve internet alemine göre doğru bilgiler ve tecrübeler sunan kutsal bilgi kaynağı. burada yazar olmaya gelince fikirlerini paylaşıyor olabilmen, hayat tecrübesine, zekasına güvenebildiğin insanlarla konuşabiliyor olman ve sosyal yardımlaşma veya sorunlarda birlik olup ses çıkarabiliyor olabilmen benim için yeterli.

edit: en önemlilerinden birini unutmuşum normalde bir konu hakkında kaç kişinin fikrini alabilirsin ki sayılı ve bu fikri gerçekten düşünüp düşünmediğini de bilemezsin burada ise binlerce farklı bakış açısı ile karşılaşıyoruz bir başlığı görünce açarken tamamen zıt düşündüğüm bir konuda çok mantıklı açıklanmış ama benim düşüncemin tam tersi bir entryi okuduğumda ya diyorum doğru söylüyor bir de bu yönü var farklı bir açıdan bakarak ayrılıyorum oradan. yani ufku genişletiyor bunca farklı fikir ile hemhal olmak. tabii bunu yapabilmek için de sabit fikirli olmamak elzem. sen ne biliyorsan en iyisi değil en çok fikirle desteklenmiş, harmanlanmış bilgi en sağlam bilgi oluyor.
  • eş-dost akrabadan gizlenecek ekstra bir bilgi.
  • nedensiz o kadar çok küfür yiyorsun ki küfüre karşı bağışıklık kazanıyorsun. ferrari sahibi olan insan türkiye de otomatik olarak orospu çocuğu oluyor ya onun gibi bir şey. burada bir konu hakkında bir şeyler yazmak sana küfür olarak dönüyor (:
    edit: beyler bana niye sövüyorsunuz neden belirtin amk
  • ekşi sözlük; herhangi bir şeyin anlamının kitabın ortasından söylendiği bir platform.

(bkz: anlatmaya gerek yok, mükemmel, görüyorsunuz.)

dört yıl kadar bekleyişin ardından yazar sıfatına nail oldum. burada yazar olmak zaten bir kazanç, gerisi senin kabiliyetinde, bütün topu sözlüğe atmamak lazım.

yazar olmamın hemen ertesinde mesajlaşmanın çaylaklara açılması ironi oldu sadece.

umarım ekşi sözlükte yazar sıfatının hakkını veririz, yazar olmak için bekleyen on binlere selamlar.