şükela:  tümü | bugün
 • medyascope.tv'de 9. bölümüne denk geldiğim, ilk adını duyduğumda ve program sunucularını gördüğümde içimde şaka yapma isteği uyandıran, ancak izledikçe aferin gençlere diyerek izlediğim programdır.

  9. bölümün konusu yozlaşma idi. fırsat buldukça diğer bölümlerini de izlerim.

  bir kaç yıl sonra ne diyoruz ne anlıyoruz tadı verebilir desem çok mu gaz vermiş olurum ki acaba? :)

  edit: link
  --- spoiler ---

  bu arada birinin kumanda masasına, konuşma devam ederken üzerine vtr girince konuşmacının sesinin duyulmadığını söylemesi lazım.

  arkadaş cnn international stüdyosundan gelmiş, yokluğu bilmiyor olabilir.
  --- spoiler ---
 • izlerken büyük keyif aldığım program. üzerine konuşulan kitaplar* ve filmler ayrı bir güzel.özellikle yabancılaşmayı konuştukları şu bölüm çok zengin içeriğe sahip.
 • arşivlik söyleşilerin gerçekleştirildiği program.

  edebiyattan felsefeye, sinemadan sosyolojiye uzanan eksen, izleyeni kitap kurdu ve sinefili olmaya özendiriyor. üstelik bunu yaparken de islamcıların ürettiği nefret söylemine tenezzül etmeden; modernizm-gelenek çatışmasını ya da doğulu-batılı çekişmesini yorumlarken kendilerini bir tarafa yerleştirmeye gerek görmeden; son derece medeni/edep yüklü bir üslupla yapıyor.

  medyascope'a tekrar tekrar teşekkürler.

  (bkz: alp kozanoğlu)
  (bkz: ömer çeşit)
 • youtube' da yeni videolarını en çok beklediğim program. beyinlerinin ürettikleri ile kalpleri okşayan iki güzel insanın varlığına şahit olmak bizatihi mutluluk nedeni.

  edebiyat, sosyoloji, sinema tarih üzerine okuma yapmayı seviyorsanız ve deli gibi bu anlamda etkileşim arayışı içindeyseniz tam size göre bir program. daha temel, daha genel ve daha doğru bir tanım ise hayat üzerine farkındalık derdiniz varsa , bu anlamda dürtülmek ihtiyacı içindeyseniz bir ikincisinden bahsedemeyeceğiniz kadar biricik bir program.

  play listine göz gezdirin derim. eğer tek bir video başlığı ilginizi çekerse muhtemelen diğer videolarının derinlerine dalacağınız uzun bir yolculuğa çıkmak üzeresiniz.
 • karakarga yayinlari tarafindan birinci baskisi haziran 2018'de basilarak kitap haline gelmis programdir.
 • güzel insanlarında var olduğu bir ülke hissi yarattığı için izlemeden edemiyorum. okuduklarını paylaşmaktan mutluluk duyan ,aristotalesin “bilgi paylaştıkça anlam kazanır” sözünü her izleyişte doğrulayan bir nevi eksik olanı arama arayışı. ”arayış” hayatı ve insanı anlama çabası ancak bu çaba bu arayış sürecinde hep bir eksiklik duygusuda yarattığından işte “eksik olan “ oluveriyor. arayışımız hiç bitmesin dilerim uzun yıllar sürer bu program.
 • selahattin yusuf ve tarık tufan'ın medar-ı iftiharı "kafa dengi," kahir ekseriyeti edebiyata yaslanan ultra leziz sohbetlerle palazlanan harikulade bir programdı. kafa dengi'nin bitişi pek çok insanı üzmüş, ben dahil pek çok insanı depresyona düçar etmişti.

  :-)

  medyascope'ta yayınlanan "eksik olan" isimli program, bu yönüyle bana o sohbeti hatırlattı. kah dostoyevski'yi kah gogol'u konuşan bu ikiliyi youtube üzerinden takip etmenizi önerir, alayınızı da selamlarım.
 • severek takip ettiğim program. murat menteş’i konuk olarak ağırlamalarını isterim.