şükela:  tümü | bugün
  • nedense hep aslinda en cok varolmasi gereken sayfalardir. inatla kaybolurlar. buldugunuzda da o butunlugun icinde degillerdir artik.
  • aşağıdaki künyeye;

oyuncular : hüseyin avni danyal, tuvana türkay, tolga güleç, kaan çakır, soydan soydaş, sanem işler, ferdi dalkılıç, onur bilge, ebru şahin ve ozan çobanoglu
    yönetmen : ozan çobanoğlu
    senarist: saygın ersin, ozan çobanoğlu, berkay berkman

ve şöyle bir konuya;

"sekiz üst düzey yönetici, dolandırıcılık suçlarıyla yargılanmaktadırlar. bu yargı sürecinde, bir gün kendilerini daha önce hiç görmedikleri bir ofiste bulurlar, kendini patron diye tanıtan gizemli bir adam onlara hayatlarında daha önce karşılaşmadıkları gerçeklerle yüzleştirecektir. bu gerilim dolu günlerde hayatta kalmak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya razıdırlar artık. son derece teknolojik olan bu ofis sekiz çalışanını hiç bir yere bırakmak niyetinde değildir. aksiyon ve gerilim dolu günler başlamıştır artık. neredeler? şimdi ne olacak? gizemli patron kim? kimler yalancı? kimler masum? kimler suçlu? kimler suçsuz? akıl sınırlarını zorlayan bu sorular, birbirinden ilginç sürpriz finallerin habercisi olacaktır."

ve de şöyle bir fragmana sahip 10 mayıs'ta sinemalarda olacağı duyurulan film.
  • (bkz: saygın ersin)
  • (bkz: onur bilge)
  • adini hatirlayamadigim bir amerikan filminin remake'i gibi gorunuyor.
  • film nasıl başladı nasıl bitti hiç anlamadım. bizim ülkede böyle filmler yapılmaya başlandı mı yahu! adeta dobroski oldum.
  • insanı bir güzel geren ve türünün hakkını veren başarılı bir türk psikolojik gerilim filmi .hem süresi hem başarılı oyunculukları sayesinde sıkılmadan izledim ve bana kendini sevdirdi.az reklam yapılması ve kötü afiş tasarımı yüzünden hak ettiği ilgiyi göremediği kanaatindeyim.
  • yapı itibariyle benzerleri olan film fakat türkiye şartlarına göre gerçekten şaşırtıcı derecede başarılı. fakat filmin sonunu çok hızlı geçiştirmişler. daha yedirerek anlatılabilinirmiş.

ayrıca tuvana türkay'ın fiziği de fizik hani. gözler lens, dişler ve burun yapma olsa da fiziği var kadının.
  • icerik olarak biraz duygusal hatta trajik olsa da, cekim kalitesi ve oyunculuk olarak vasatin bir tik altinda kalan film. mesela sonunu cok kotu bagladilar, laps diye bitti. olmus veya olmamis demeyi sevmiyorum ama izlenebilitesi olan akiskan bir film.
  • "bas şu lanet düğmeye" şeklinde bir söz barındıran film. bu hiç bize ait bir cümle değil. bu tipik bir amerikan filmi cümlesi o yüzden bana hiç doğal gelmedi. gerçi bu filmde gerçekçilikten uzak daha pek çok detay var da ben buna takıldım. film tek mekanda geçen belli ki düşük bütçeli bir film. oyunculuklarda özellikle hanım oyuncular bence hiç iyi bir performans gösterememişler. hüseyin avni danyal oyunculuğu ile ön plana çıkıyor. allahtan filmde o varmış ta bir nebze de olsun kurtarmış. başka bir entryde yazar demiş ki hiç türk filmine benzemiyor diye. ben de buna katılıyorum. biraz exam filmine de benziyor sanki.