şükela:  tümü | bugün soru sor
  • haklı tespit.
    birileri dürüm yedikten sonra sözlüğe bi haller olmaya başladı ama kayış sitenin görünümü değişince koptu.
  • başlıklar altındaki bilgilerin artık yeterince donanım, analiz, araştırma ve teknik içermemesiyle bağlantılı durum.

bana sorarsan en büyük sorun ise aktroller. anasını s.ktiler sözlüğün.
  • yozlaşmadan, düzeysizlikten,
    vıcık vıcık ezberden,
    bilgisizlik, bayağılaşmaktan
    burası da nasibini almıştır.
    eskinin bizden önceki o güzel yazarları,
    o güzel atlara binip gitmişler demek ki.
  • artık hiçbirşey eskisi kadar tad vermiyor, her geçen yıl bir önceki yıldan daha çok monotonlaşıyor o yüzden yetersiz bir söylem.
  • sitenin 'ekşisözlük'ten 'ekşiyorum'a dönüşmesinden kaynaklanmaktadır.
  • ciddi konularda bile boş bakınızlar veren ve gereksiz espriler yapan insanlar yüzünden oluşan durum.
  • doğru tespit. aylarca sözlüğe bakmadım, aklıma bile gelmedi. önceden ülkede veya dünyada olan her olayda sözlüğe bakayım derdim ve hakikaten de ufkum açılırdı.. madem formatın içine ettiniz, neden hala çaylaklık dönemi var? bu kadar seviyesiz ve boş yazar çaylaklık döneminde neler yazdı kim bilir..

ülkenin genel hali pek tabi buraya da yansıdı.. tat kalmadı.. herşey yavan
  • ayila bayila yaptigim sporu biraksam mi diyorum. her sabah ilk lafim kufur. uzun sure bekledigim film dizi oyun kitap vs yarin ciksa gidip alasim yok. insanlarin zaten cani cehenneme. kahve yaptim az once istahla, iki yudum aldim biraktim sogudu. hicbir sey eskisi gibi degil artik, sozluk kim kopek?
  • gündem yıllardır boktan olduğu için hissedilen acı gerçek. yine güzel günler olur ileride ama çok yakın gibi gelmiyor bana.
    bu ülke 1980'den bu yana ciddi bir saldırının hedefi. başlangıç tarihinde atılan tohumlar artık diken oldu, odun oldu, götümüze batıyor, gözümüze giriyor.
    ama sanırım bu salt ülkenin sıkıntısı da değil. ekşi'yi var eden ilk neşeli ve zeki kadroların içinde yeşerdiği internet kuşağı da bugün mahkemelerde bilgi satma suçuyla yargılanıyor, sistem o sunduğu bir güzel dönemi burunlardan fitil fitil getiriyor.
  • o dürüm yenmeyecek, şukela gitmeyecek, ergenler dolmayacaktı..