şükela:  tümü | bugün
  • güzel ülkemizde hiç de uzak olmayan ihtimaldir.

bunlar kendi aralarında toplanmış, örgütlü olarak hükümeti karalama kampanyası yürütmüşler, yalan yanlış şeyleri gündeme taşıyarak darbe girişiminde bulunmuşlar denilebilir.

ayrıca şehirlerde zirve adını verdikleri toplantılar yaparak hareket planı hazırlamışlar ve bilmem kime yardım ediyoruz kampanyası şeklinde başlıklar açarak himmet toplamışlar derseler şaşırmamak lazım.

ayrıca bunların sex, sigara, dinsizlik, alkol gibi şeytan işi, toplumumuzun örflerine uygun olmayan alışkanlıkları toplumda özendirdikleri de bilinmektedir.
  • içeri özel hareketçılar giriyormuş tam entry girerken "yat yat yat yat!" diye...
  • ülkenin faşist bir diktatörlüğe dönüşmesi ihtimaliyle aynı olan ihtimaldir. ne bir eksik, ne bir fazla!
  • sanmiyorum öyle bi muamele görecegimizi. ben hic ssg icin salya sümük aglayan suser görmedim. (kanzuk'u adam yerine bile koymuyorum bak farkindaysan. o digeri, paraci olan)
  • var olmadığını düşündüğüm ihtimal, muhalefet için sibop vazifesi görüyor sonuçta bu mecralar, gazımızı alıyorlar işte ne güzel.
  • çok zor bir ihtimal, ama imkansız değil.

medyanın en büyük gücü siyasi hareketleri meşrulaştırabilmesi, değişimden önce kamuoyu yaratıp olaylara zemin hazırlayabilmesidir. bu yalanlarla da yapılabilir, gerçeklerle de. genelde medyaya bu konuda fatura kesilmez. medya sadece işini yapmaktadır, bazen, bazen de salt propaganda yapar. türkiye'de basın özgürlüğünün yeri ve tutuklu gazeteci sayısı düşünülünce buradaki göze batan isimlerin yaptırımlarla karşılaşması çok da uzak bir ihtimal değil. ama yine de bu iş birey bazında yapılır, platform genelinde değil.

ekşiye gelirsek erişim engeli konulur en fazla, yazar yazar fişlenip yargılanacağımızı sanmıyorum, özellikle suç unsuru yazılar yazmadığımız sürece. bylock belirli bir grubun kendi arasındaki iletişimi için özel bir uygulamaydı, bu yüzden uygulamaya sahip olmak bile bazı şeylerin göstergesiydi. ekşi söz konusu olunca burası açık bir platform, siyasi yazılar yazıp yazmamak yazarların takdirince. hiç siyasi meselelere bulaşmadan kendi halinde takılan yüzlerce belki binlerce kullanıcı var. sırf bu kullanıcılar sayesinde ekşi'nin bir bylock muamelesi görmesi çok zor bir ihtimal.

bu mecra da bir tür sosyal medya sayılır, facebook twitter gibi diğer sosyal medyalardan farklı bir tutumla karşılaşmaz. burada aydınlar ve rejim karşıtları olduğu kadar irticacılar ve rejim fanatikleri* de düşüncelerini eşit bir şekilde yayınlayabiliyor. bu sürmeye devam ettiği sürece ekşiyi kapatmak, yazar avlamak yerine kendi siyasetlerinin propagandasını yapmak için bir organ gibi kullanmaya devam ederler. sonuçta türkiye'nin en çok okunan sitelerinden birisi. çıkarları için burayı kullanmak yerine burayı kapatmak onların da işine gelmez.
  • (bkz: cia peşimde)
  • valla ikametim tanımadığım bir eve kayıtlı . en azından şafak operasyonu yemem diye ümit ediyorum.
  • ekşiden kimsenin tsk envanterine erişimi yoksa olmayan ihtimal.

ne dedim lan ben!?