şükela:  tümü | bugün
  • matematiçi, iktisatçı ve bilimum finans üstadlarını mezarlarında ters döndürecek bir fenomen.

olmaz demeyin, gayet de oluyor efenim.

şimdi, şubesiz bankacılık deyu deyu meydanlara çıkan ve bizi ciğerimizden yakalayarak iyisiyle kötüsüyle sevip beğenerek kullanmaya devam ettiğimiz bir oluşum olsun.
    banka kart mı falan neskimse garik, kontürlü hat gibi kullandığınız ve siz para yükledikçe şeyedebileceğiniz bir kartınız olmuş olsun...

buraya kadar iyi güzel. bir müddet sonra size "ek para" deyu bir sik tanımlıyorlar. o da süper bişey, zerre itirazım yok. zaten yıllardır hep eksi rakamlardayım... şöyle bi keyif içinde "ac/dc - back in black" bile dinleyemedim nezmandır.

hal böyle olunca, yani siz hep sınır bölgelerde hareket ettikçe, efenime söylüyem; kâh spotify, kâh yarakifay, kâh netflixsikiş falan filan derken sizin size tanımlanmış olan "ek para" limitini zaten dibine kadar kazıdığınız için eksinin de eksisine düşme gibi bir durumunuz oluyor.

bu bir insanlık ayıbıdır.

aha böyle kötü birşeydir.
    bakınız, 50 yaşında bi dalyarak olarak işi gücü bırakıp bu fenomen hakkında başılık açıp tanım falan giriyorsam bilin ki çok içerledim.

len zaten siktim zamandır "eksi" şeklinde şeyedyodum da... eksinin de eksisini gördüm ya garikin lan.

abi ayağınızı yorganınıza göre uzatın. tanım süper olay. imla falan.