şükela:  tümü | bugün
 • artik (bkz: dayakci universiteli kizlara 10ar yil hapis) olayindan sonra yeter dedigim ve tartisilmasini gerekli gördügüm rezalet.

  burada çok entel dantel görünen, her boku bilme uzmani suserlarin, çogunun siradan bir türk insani olmasi ve daha bir nesil öncesinin yer sofrasina oturmasi sebebiyle karsilastigimiz durumdur. bu insanlar kendi kadin kaliplarina uymayan, farkli olana ilgi duyuyorlar fakat bu disariya linc olarak cikiyor.

  isin kötü yani gazetelerin bi sik yapmayan editörleri haberleri buradan arakladigi için is daha da büyüyor ve kendi özel alanlarinda belki bir tane ''ilginç'' video paylasan kadinlar bir anda sözlügün de degil tüm toplumun önüne atiliyor.

  evet, bu videolar kendi özel alanlarinda paylasiliyor, fakat bizim abaza köylü suserlar bunlari haldir haldir takip ederken kendi yapilarina uymayan bisey görünce bunu sözlügün önüne atarak ilgi orospuluklarini ve komplekslerini cadi avi baslatarak kutluyorlar.

  son dönemde bu asiri yayginlasti. hukuk falan da popülerlik derdinde oldugu için bu linç tam anlamiyla etkili olabiliyor. hatta ifade özgürlügünü dahi engelleyecek noktaya geldi. her gün onlarca kedinin öldürüldügü, sokakta dondugu, araba ezdigi, tekmelendigi bu ülkede biraz marjinal farkli bir kiz da besledigi kedisini balkonda yüksekten asagiyi gösterdigi icin sözlük sayesinde ulusal basin düzeyinde yine linc edilmisti, her gün onlarca erkek kavga eder ama bir kadin kavga ederse, toplumsal kalip disi bisey yaparsa linç edilir. dövüs köpegi besleyen apaci tiplerin de bunlari kedilere saldirtmasi çok yaygin bir sey, ama eger bunu yapan da kadinsa, iste bu artik apacilik degil ulusal tartisma meselemizdir.

  hassasiyetleri, duyarliliklari ve genel dogrulari kullanarak suserlar bizi kendi köylü kaliplarinda bogmak istiyor. meselenin asli budur.
 • sen olayi cok yanlis anlamissin dedigim yazar beyani.

  biz bizden farkli olani degil, suc isleyen, kotuluk yapan, insanlari uzen kadinlari elestiriyoruz anladin mi !?
 • kendini savci zanneden bir cadi avcinin bu sefer de kimin dogru kimin yanlis anladigi üzerine ahkam kestigi baslik.
  sizin cahil kafalariniz almasa da suç sahsidir, ve haberlesme özgürlügü kapsamini asacak düzeyde bu kisileri toplumsal lince ugratmak o adi suçlardan daha agir bir suctur.

  her lisede, trafikte bile erkekler tarafindan yapilan ve kimsenin dönüp bakmadigi hareketler, kavgalar kadinlar yaptiginda ise ulusal gündem oluyorsa orada mesele duyarlilik falan degil, toplum lincidir. bu kompleksli ergenler kendi aile normlarina uymayan her seyi yok etmek isterler.

  mafya tiplerin cirit attigi, utanmadan miting bile yapip aciktan gazeteci tehdit ettigi ülkede kadinlarin basit kavgasina bile toplum asiri duyarli, naifmis.. ha siktirin ya...
 • --- spoiler ---

  bu insanlar kendi kadin kaliplarina uymayan, farkli olana ilgi duyuyorlar fakat bu disariya linc olarak cikiyor.
  --- spoiler ---

  farklı olan; burun kırmak.
  ilgi alanı; adam dövmek ve bunu sosyal medyada paylaşmak, alıkoymak.
  linç; tü kaka.
  beyin; bedava.
 • "... biraz marjinal farkli bir kiz da besledigi kedisini balkonda yüksekten asagiyi gösterdigi icin ..."

  marjinalliğini öpeyim onun

  .

  kimse "illa her kadın hanım hanımcık olsun" demiyor. mühim olan insan olmak.

  bu dünyaya, bu dünyayı yönetmek için gönderildiğimiz sanrısına nasıl kapıldıysak son 10.000 yıldır, geri kalanlardan da bir farkımız olmalı, "insan" olarak.
 • aslında böle bir şey var fakat o nasıl bir açıklamaydı üstad. ekşi sözlüğün kadın düşmanlğına bi ton örnek verilebilecekken gidip sedat peker özentisi iki kişi üzerinden bunu açıklamak hiç olmamış.
 • --- spoiler ---

  farklı olan; burun kırmak.
  ilgi alanı; adam dövmek ve bunu sosyal medyada paylaşmak, alıkoymak.
  linç; tü kaka.
  beyin; bedava.
  --- spoiler ---

  bilale anlatir gibi gene anlatiyoruz cünkü yer sofrasindan yeni kalmis aq ergenleri anlamiyor. ortacag zihniyeti gibi, ben hakliyim linç ederim.

  farkli olan kizin kendisi, kavgasini buraya atan abaza gayet onu takip ediyor, basi açik kadinlara sövüp sürekli porno izleyen, bulsa cocuga bile tecavuz edecek yobaz ikiyüzlülügü benzeri iste

  türkiye topraklari üzerinde heralde kirilan ilk burun oldu, bu yüzden kiyamet koptu di mi aq ergeni..
  yine yobaz yalanci ve ikiyüzlülügü, liselerde bile zirt pirt olan seyi kimse minnoslugundan, iyilik melekliginden degil, kadin yaptigi için, kafasindaki kadin kalibina uymadigi icin linç etti.

  ama neymis, olay cok kötüymüs, eli sikinde eksici abazalarin klavye basinda linc etmeye hakki varmis. hayir yok.
  kendi kaliplariyla sizi baskiya almaya elbette hakli göründükleri seylerden baslayacaklar, ama kimse onlarin kadin kalibina uymuyor diye lince ugramak zorunda degil.
 • psikopat kişilerin tanımının "hanım hanımcık olmayan" şeklinde yapıldığını göstermiştir.