şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son gunlerde gercekten hayretle izledigim durumdur.

  bakiniz bu sozluk ne buyuk tarihi, efsanevi got oluslara sahitlik yapti. on binlerce mesaj sahibi sadece 1 gunde tarihin en buyuk got oluslarinin bas aktorleri oldular.

  yetmedi baska bir secim geldi ve yine got oldular. binlercesi mesajlarini sildi, binlerce si turkiyeden siktir olup gitmek basligina dolustu.

  referandum oldu yine got oldular, genel secim oldu %49 aldilar yine got oldular, baskanlik oylamasi oldu yine got oldular,

  ve simdi yeni bir secim var ve bu eksisozluk yazarlarinin cogu daha once hic ders almamiscasina atip tutmaya, ak partinin yok olduguna inanmaya baslamislar.

  onu gectim adamlar bir de ustune ak partinin yok olacagina zaten inanmislar bir de ustune sonra gelen hukumetin bu pisligi nasil temizleyecegini tartisir olmuslar.

  yani acikcasi kendini bu kadar aydin, akilli zanneden bir insan toplulugun bu kadar akilsizca haraket etmesi gercekten akil alir gibi degil.

  ya bunlar aslinda siradan, dusuk zekalari olan utanma, arlanma, yuz kizarmasi nedir bilmeyen onursuz insanlar veyahut akilli lakin got olmayi ata sporu haline getirmis andavallar.
 • daha geçen gün bu grubun içindeki bir insanın "rüyasında cem uzan'ın cumhurbaşkanı olduğunu" gördüğünü okudum. bir insan neden cem uzan'ı rüyasında cb olmuş görür ya? nasıl bir hayatınız nasıl bir bilinçaltınız var mk.
 • budurum şöyle de yorumlanabilir;

  ekşisözlük yazarları muhalif kesimden oluşuyor. aslında cevap bu kadar basit.

  hayallerde yaşamak falan değil bu, görüş. bunun gerçekçiliği tartışılır o ayrı, yani ekşisözlük yazarlarının çoğunluğunun ne düşündüğünü bir otorite önemsiyor mu ki?

  belki şu denebilir; ekşi’ye bakarak genç neslin ne düşündüğünü anlayalım. evet bak bu denebilir.

  ama ben ekşisözlük yazarı olarak bile ( ki arkadaşlarımın bir kısmı yazar olduğumu bilmez) “ekşici piçler” tabirini arkadaş ortamında çok duydum. yani örnek vermek gerekirse ;
  - abi ekşi’de bu konu hakkında bak şöyle demişler
  - ya bırak şu ekşici piçleri
  bu aslında bize şunu gösteriyor, ekşide yazan kesim yine bizim yaşlarımızdaki gençler tarafından samimi bulunmuyor. yani o etilerde şarabını yudumlayan zengin piçler oluyoruz.

  belki bu düzeltilmesi gereken bir algı olabilir. peki nasıl?