şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: başlığı açan arkadaş bana bırakmış kaçmış, yahu niye kaçıyorsunuz sözünüzün arkasında dursanız keşke.

tek bir kişinin yediği boktan tüm ekşi sözlüğü sorumlu tutmak bence de inanılmaz komik. kendilerine türkiye'nin nesillerini yetiştiren insanlar gözü ile bakan öğretmenlerimizin hemen bir linç kampanyası haline getirmesi de gerçekten ayrıca gülünç bir şey. ben arkadaşın açtığı başlığı doğru bulmuyorum lakin linç etmeye gerek yok hem de koca bir sözlüğü. affedersiniz ama siz linç kampanyası yürüterek ya da tatil süreniz artınca keyiften 4 köşe olup sonra 2 kötü yorum yapılınca ''sen ne diyorsun biz kutsal öğretmenlik görevi yapıyoruz.'' diye sanki allahmışçasına büyük triplere girerek mi örnek oluyorsunuz yeni nesillere. bu ülkede çöp toplayıcılık ne kadar kutsal bir meslek ise öğretmenlik o kadar kutsal herkes bunu böyle bilsin. hiçbir zümre hele ki öğretmenlik zümresi kendini yüce görmesin.görmemelidir.
  • linç kültürü,yasakçı zihniyet.

açılan başlığı doğru bulacak çok az kişi vardır sözlükte. nefret içerikli her dakika binlerce,yüzbinlerce tweet,facebookta bir gönderi ya da instagram postu görebilirsiniz. e o zaman niye #haddinibilinstagram #haddinibilfacebook diye örgütlenmiyorsunuz ? başlığı açan tek bir kişi, tek bir kişi yani t-e-k.

eminim ki bu linçe katılanların yüzde doksanı öğretmenleri umursamıyor. tek amaçları ekşi sözlüğü kapattırmak.

edit: bakıyorum lince katılan insanların twitter profillerine; hepsinin profili yalan ve iftiralarla dolu. sizde ekşisözlük üyesi olup sözlüğü koruyacağınıza bu heriflere şakşak çekiyorsunuz.
  • buralarda sözde komikli esprili geyiklerle ve fakat özde yalanlarla, iftiralarla, suçlamalarla ve hakaretlerle yürütülen birçok karalama kampanyası var ve bunlar artık illallah dedirtmiştir.

sanatın trollü, sporun trollü, siyasetin trollü, magazinin trollü, eğitimin trollü... bunlara birilerinin "dur" demesi lazım.

özgürlük, özgürlük de nereye kadar özgürlük? herkesin özgürlüğü, başkalarının özgürlüğünü sınırlandıracak hâle gelene kadardır.
  • son donemlerde acilan basliklari uzuntuyle izliyorum. ulkeyi ilgilendiren onemli mevzular varken bir futbol karsilasmasina bugun bile bin kusur entri giriliyor. yan konu basligi olarak onlarca baslik acilip altina yuzlerce yorum yapiliyor. bir dizi icin binlerce yorum yapiliyor. bir otomobil karsilastirmasi gene ayni ilgiyi goruyor. buyuk bir cogunlugumuz dogru duzgun okumadan direk hakaretvari yorumlar yapiyor. yazik...
    yedirin gitsin...