• 2015 yilinda hala "böyle bir şey yok." diyerek uzen kutsal kaynagin api'si.
  • 2017 yılına girerken hala olmayandır. hayırlısı.
  • artık var, api.eksisozluk.com'da ikamet ediyor, ekşi sözlük android & ios uygulaması tarafından kullanılıyor. resmi uygulama dışında geliştiricilere açılıp açılmayacağı ise şüpheli.
  • ssg ve kanzuk'a haddim olmasa da tavsiye ettigim sozluk arabirimi.

sozlugun misyonu ve karsikarsiya kaldigi siyasi baskilar dikkate alindiginda artik sozlugun de bir evrim'e ihtiyaci oldugu asikardir. ozgurlukcu developerlarin destegi ile cok daha farkli daha az merkeziyetci, daha cok daginik bir yapiya gecmesi icin atilmasi gereken ilk adim.

yakin gelecekte bluesky ile baslayacak olan new-age sosyal medya trendini yakalamak ve 25 yillik maziyi heba etmemek adina dusunulmesi gereken surecin ilk adimidir.
  • yaklaşık 20 yıldır ha geldi ha gelecek diye beklenilen api'dir.

baktılar onedio sitesi ekşiden araklayıp para kazanıyo, hop ekşişeyleri çıkardılar. aynı entryleri kopyala yapıştır arak resimleri serpiştir.
    baktılar youtuberlık para ediyo hop ekşın çektiler soru cevap yaptılar.

vizyonsuzluk işte tam anlamıyla böyle bişeydir. günün trendi neyse onun peşinden koşup belli bir alanda uzmanlaşamamaktır.

düşün ki, elinde türkiyenin en büyük metin veri tabanı var. türkiyenin en çok ziyaret edilen sitelerinden birisin.hatte bazen burdaki yazarların tek entry ile insanları hapse attıracak gücü bile olabiliyo. ve bu kadar gücün varken sen yapay zekayla vs uğraşçağına rts öğrencisi ödevi tadında amatör ekşın çekiyosun. sonra da türkiyeden neden facebook çıkmıyo. çıkmaz tabi.

bi api açmadınız millet istediği gibi appini yazsın, yazarlar özgürleşsin.

başlıklarını engelle düzgün çalışmıyo. engellediğimiz hesapların başlıkları hala gündemde gözümüze sokuluyo.

entrylerde doğru düzgün bi puanlama sistemi yok, hangi entry kaç artı eksi almış göremiyoz. belki eksilenen entryi hiç okumak bile istemiyorumdur.

kimin neyi favladığı kabak gibi görünüyo. ya kardeşim ben belki entryi beğenmedim ve şikayet etmek için kaydettim o yüzden favladım.yok çünkü başka türlü kaydetme şansım. yer imlerine mi ekliyim.

sonuç: gelmeyecek olan apidir.
  • gelistiricilere acildigi an bu dandik eksi sozluk uygulamasini kullanmayacagimiz icin acilmayandir.
  • yazdığım bir api var. tabiki çok eksiği var. üzerinde daha fazla çalışmam için birazda motivasyona. boş bir vaktimde github'a atayım sizde el atın el birliğiyle sözlüğü baştan yazalım :)
    ilgili entry
  • kendisinden istediğim tek şey "ekşisözlük ile giriş yap" olan hayali api. ekşisözlük üyelerine özel birçok uygulama geliştirilebilirdi bu şekilde.
  • 2019 yılına gireceğiz halen geliştiricilere açılmadı.
  • hala olmayan apidir, aslında var sanıyordum ancak geçen günlerde bir yazarla mesajlaşmam sonucunda olmadığını öğrendim ve biraz hayal kırıklığı yaşadım.

facebook ve twitterdan daha önce kurulan bir girişim diyordu gurur duyalım diye sanırım ssg idi. ancak adamlar yazılımsal gelişmeleri yönlendirirken, ekşide hala bir oauth destekli api yok.
hesabın var mı? giriş yap