şükela:  tümü | bugün
 • antalya'da yaşanan son olaydan sonra artık belki bireysel olarak da hareket geçmemizin zamanı gelmiştir.

  bu sefer klavye başında oturmak yerine bizler de bir şeyler yapalım. ayda sadece 1 hafta sonumuzu ayırarak dönüşümlü olarak hasta / çocuk / yaşlı bakım evlerini küçük gruplar halinde ziyaret ederek durumlarını gözlemleyip psikolojik destek verelim.

  herşey çok güzel bile olsa bir bakım evinde insanlar ziyaretçiye hasret yaşıyorlar. belki bir hastayı, yaşlıyı, çocuğu mutlu eder, belki yanlış giden bir şeye entry ile değil de gerçek bir çözüm ile cevap verebiliriz.

  ben çok yoğun çalışmama rağmen en azından ayda bir günümü buna ayırabilirim, az gibi görünse de uzun vadede oldukça etkili olacaktır. hem 3er 5er küçük gruplar halinde bir sürü yeri ziyaret edebilir ve bir çok şeye çözüm olabiliriz.

  varsa katılmak isteyen arkadaşlar yeşillendirin, katılımcı sayısına göre bir hareket planı oluşturabiliriz.
 • benzerinin sevgi evleri, çocuk evleri ve yuvalar için de yapılmasını dilerim.
 • son durum itibariyle sanırım 5 kişiyiz, başlık pek ilgi görmedi.

  ankara'da tek kişi kaldığı için sanırım bir şey yapamayacağız ama birkaç gün içerisinde istanbul'lu arkadaşlarla iletişime geçeceğim. bakalım belki az kişi de olsak bir şeyler yapabiliriz.
 • önümüzdeki hafta bir etkinlik yapalım diyorum, istanbul'daki arkadaşlara özel mesajla bilgi vereceğim. hepimiz için uygun olan bir gün harekete geçeriz.

  bu arada mesafe yüzünden katılamayan ama başlığı takipte kalan arkadaşlar şuradaki kitap isteyen arkadaşlara yardımcı olsalar ne güzel olurdu :) link
 • tamamdır. ancak önümüzdeki hafta uygun olabilirdim, iyi oldu.
 • çok doğru olan bir girişimdir. ilgi çekmemesi ilginçtir. yalnız başlık anlaşılması biraz zor belki değiştirilebilir.
 • istanbul'dan 5 kişi olarak umarım tam katılımla bu hafta ilk ziyareti organize ediyoruz. başka katılmak isteyen olursa bir yeşil uzağınızdayız :)

  not: daha önce katılmak istediğini bildiren arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum.

  teşekkür ederim...
 • yalnız başlık da gerçekten biraz karışık olmuş, kusura bakmayın :)
 • hocam amacı, aracı veya projenizi güzelce izah etseniz bir zahmet..
 • aslında birinci entryde açıklamıştım ama yine de yazayım, başlık aktif olsun.

  amacımız yaşlı ve hasta bakım evlerinde ve hatta sevgi evlerinde yaşayan yaşlıları ve çocukları ziyaret etmek, hem onlara psikolojik olarak destek olmak, hem de en son antalya'da yaşanan olay gibi tatsız travmatik olayların önüne geçebilmek.

  birçok defa buralarda kalan kimsesiz insanların suistimal edildiğine, taciz edildiğine, bakımsız bırakıldıklarına vs vs haberlerden şahit olduk.

  tepkimizin sadece burada başlık açmaktan öteye geçmesi için de bu tarz bir hareket organize edelim dedim.

  ülkede birçok yanlış giden, düzeltilmesi gereken konu var ve bu da onlardan biri. bununla başlayıp, eğer destekçi bulabilirsek birçok konuda henüz iş rezalet boyutuna ulaşmadan terslikleri teşhis edip düzeltilmesi için fiziki çaba gösterebiliriz.

  çünkü ben bireysel olarak bu haberleri duymaktan gerçek bunaldım ve sadece buradan tepki göstermek kişisel olarak yetersiz hissetmeme sebep oluyor.