şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle sadece 30 saniyede "sol frame"den geçmişe giderek bulduğum başlıkları paylaşmak istiyorum.

(bkz: aldatan kadını öldürmek suç sayılmamalı)
    (bkz: eskortluk geçmişi olan bir kadınla evlenmek)
    (bkz: burası senin evin her zaman boşanıp gelebilirsin)
    (bkz: kadınların özlememesi)
    (bkz: hatunların efendi adam yerine piç tercihi)
    (bkz: serserilerle evlenip şiddet görünce zırlamak)

başlıkların kendi başlarına ele alınmasından ziyade altındaki entryler çok daha vahim, aşağılayıcı ve tarifsiz şekilde saçma.

mide bulandırıcı içeriklere ve başlıklara da denk geldim. ancak tartışılmasını bile abes gördüğüm nitelikte olduklarından ve bahse konu yazar arkadaşların isimlerinin ve görüşlerinin burada değil ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde tartışılması gerektiğini düşündüğümden entry içerisinde bkz: ile bu iğrençlikleri örneklendirme ihtiyacı duymadım.

tüm medeni toplumlarda kabul görmüş evrensel insan haklarının, 2018 türkiyesinde bu kadar ayaklar altında ezilişini izlemek zorunda bırakılmak belki de üzerinde ders çalışmamız gereken toplumsal ders notları olarak değerlendirebiliriz.

özde sansürün her türlüsüne karşı bir insanım. hiç bir yönetimden, yöneticiden ya da bir site admininden birilerinin fikirlerini sansürlemesini isteyecek değilim. 10 yıla yakındır ekşi sözlüğü sıkı şekilde takip ederim. ancak hiç bu kadar insan haklarının sorgulanır hale geldiğini bu platformda görmemiştim.

bu insanların toplumdan uzak oldukları için mi böyle oldukları yoksa toplumla çok iç içe oldukları için mi böyle olduklarının cevabını bilmiyorum.

işbu başlık ve entry sadece tespit ve üzüntü içermektedir. çözüm önerisi ya da bir yaptırım teklifi içermemektedir.
  • toplumdaki genel bozulmanın ekşi sözlük üzerindeki yansıması.
    ne beklemiştiniz? fanusunuzdan çıkın ve sokağa bakın biraz.
  • cinsiyetçi denmiş ama sadece kadınlar için açılan başlıklar cinsiyetçi sayılıyor galiba. zira
    (bkz: erkeklere vücut gelistirme kararı aldıran nedenler)
    (bkz: 1.83 erkek)

baştan beri vardı bu başlıklar tek fark eskiden erkeklere sayılıp sövülürken şimdi tam tersi. bu hale siz getirdiniz ve halada cinsiyetçiliği sadece size yapıldığında algılayıp akıllanmıyorsunuz.
    bu kafayla daha çok görürüz böyle başlık.