şükela:  tümü | bugün
 • lütfen sonuna kadar okuyun!!!

  ekşiteker; ekşi sözlükteki iki tekere gönül vermiş yazarların bir araya geldiği bir oluşumdur.

  bugün ekşiteker, 500'ü aşkın üyesi ile acemi/usta ayrımı yapılmaksızın insanların bir arada olduğu, motosiklet üzerine güzel sohbetlerin edildiği, eğlencenin dibine vurulduğu, harika gezilerin yapıldığı, badilikte çığır açan dostlukların kazanıldığı, bu yıl 8 yaşına basan(nisan 2019), kutsal bilgi kaynağımız ekşi sözlük'ün en güzel oluşumlarından biridir.

  kuruluş amacı,
  motosiklet kullanan sözlük yazarlarının bir araya gelip iyi vakit geçirmesi, motosikletle ilgili paylaşımlarda bulunması, gezmesi ve eğlenmesi üzerine oluşmuştur.

  katılım için gereken katî zorunluluk sözlük yazarı olmaktır.

  ekşiteker'e nasıl katılırsınız?
  sözlük yazarının yapması gerekenler;

  1- facebook üzerinden “ekşi teker” kullanıcısını bulup arkadaş olarak eklemek,
  2- sözlük üzerinden icemanr 'a “benim adım "xxx", facebook adresim budur, ekşiteker kullanıcısını ekledim” mesajını yollamak yeterlidir.

  mesajı yollamanızdan sonra ilgili ayın ilk celbinde facebook üzerinde kurulu olan gruba giriş işleminiz tamamlanmış olacaktır.
  bu işlemde de eklemiş olduğunuz "ekşi teker" kullanıcısı, sizi gruba davet edecek ve onay süreciniz tamamlanacaktır.

  gruba girişinizden sonra da tarifeye göre katılımınıza dair tahsilat ilk perşembe buluşmasında grup üyelerince yapılacaktır.

  ekşi sözlük'te ekşiteker'e denk gelen, adını duyan ama "sözlük yazarı olmayan" kimselerden sürekli ekşiteker'e katılım talepleri geliyor.

  fakat üzgünüz ki ekşiteker dışarıya kapalı, yani ekşi sözlük harici üye kabulü yapmıyor.
  bu konuda grupça alınmış bir karar mevcuttur ve katî suretle uygulanmaktadır.

  sadece ekşi sözlük yazarlarından alım yapmaktadır, çaylaklar yazar olduklarında ancak katılım için başvurabilirler.
  bu sebeple gelen nazik katılım taleplerini kabul edemediğimizi üzüntüyle bildirmek isteriz.

  ayrıca merak edenler için ekşiteker'in kuruluşunun temelleri 2011'de şu etkinlikte atılmıştır; (bkz: #22858914) , (bkz: #23164959)
 • facebook yerine sub-ethada olması gereken sözlük uygulaması. gerçi motosiklet sahiplerine teknik destek de verilirse dadından yenmez bir facebook grubu olur.
 • akıbeti insallah ekşi pedala benzemez diyelim.
 • evvet beyler. sözlükte daha evvelden de benzer hareketler olmuştu. misal, ekşi sözlük motosiklet kullanıcıları benim hatırladığım bir tanesi. yine aynı başlık üzerinden bi zirve bile planlanmıştı hatta. yapıldı mı, yapılmadı mı bilmiyorum. bir hevesle başlanıp gerisi getirilemeyen bir takım girişimler oldu neticede. girişimler oldu, çünkü olması gerekiyordu. motosikleti bir kültür olarak benimsemiş insan iyidir zira. aydındır, ufku açıktır. birlikte gezmesi tozması, yol yapması, yemesi içmesi, muhabbeti son derece zevkli olur. bir de bunun sözlük yazarı olanını düşün? daha da bir şey demiyorum. bunları buluşturmak, bir araya toplamak gerekiyordu işte. o sebeple bir takım çabalamalar oldu haliyle.

  ama bu seferki oluşum sağlam. zaten birbirini tanıyan, birlikte gazlamışlığı olan insanlardan oluşan bir çekirdek kadro var. yani, ekşiteker tutar mı tutmaz mı, büyür mü bilemem ama, bu insanlar yine de birlikte yol yapacaklar bir şekilde. onu söyliim. zira işin içinde icemanr gibi bi faktör var. hani kafası atsa istanbul'dan on tane motosikletli suser toplar, çıkar yola. öyle bi adam. tehlikeli yani.

  neyse.. şimdilik facebook üzerinden kuruldu tabi. bi bakalım duruma da, gerekirse sub-etha'sı falan da olur. herkese iyi sürüşler diliyorum şimdiden.
 • ---- gençler selam. gruba üyelikle ilgili olarak son durum ilk entry'de belirtilmiştir, bu entry'deki bilgilere itibar etmeyiniz. saygılar, sevgiler ----

  beyler. çok izdiham oldu. meğer ne çok motosiklet kullanıcısı varmış ortamda yav? herkes böyle bi grup kurulsun da bişiler olsun diye bekleşiyormuş meğersem.

  neyse. icemanr aradı az evvel. "öle açık grub olur mu beyav" dedi. "adamların sözlükçü olduğunu nerden bilcen be adaj" dedi. adam haklı. biz de şey düşündük. şimdi gruba üyelik için başvuruyorsunuz, ardından da sözlük üzerinden bana, icemanr'a, pain'e, afedersiniz amin oglu esteban'a (töbetöbe), yaycep'e, kumdan kale'ye, vespa'ya veyahut n62 adlı yazar kişisine bir adet mesaj yollayarak hangi isimle "ekşiteker" grubuna başvurduğunuzu beyan ediyorsunuz. nasıl plan ama? sonra veriyoruz gazı, veriyoruz gazı..

  not: esteban kişisine mesaj atmaktan çekinmeyiniz efenim. nick'e bakmayın, kalender çocuktur.
 • (bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)

  zirve mirve hoş şeyler değil, ilk olarak bunu belirteyim. dağcı mıyız biz arkadaşlar? ayrıca, bisinklentçiler ve metalciler gibi tayt giyeceksek ben yokum bu işte... şaka bi yana bisikletçileri severim, bizim buralarda ne zaman uzun yola çıkmış bisinklentçi görsem, onların hızına iner, selam veririm ama bi yere kadar giderim onlarla. biraz da gıcığım onlara, benim yapamadığımı yaptıkları için, üşengeç adamım sanırsam...

  motosiklet kullananlar için güzel bi rotadayım, açık açık nerde olduğumu yazmak istemiyorum bazı nedenlerden* dolayı, ancak yardımcı olabilirim batı antalya taraflarını gezen motosikletçilere.

  son olarak şunu söyleyeyim, motorun arkasına "icemanr sağolsun" yazıcam...
 • an itibariyle, bünyesinde 36 adet erkek, 1 adet hanım motosiklet kullanıcısı olan gurup.
 • sayesinde sözlükde yazar olan arkadaşlarım olduğunu gördüğüm güzel bir oluşum.
 • uye olmak fazla kolay olmus. uyelik isteginde bulundum, tam eksi sozlukten mesaj atacaktim bir baktim facebook (1) yaziyor yukarda. adam iki dakka bekleseydin bi mesaj atsaydik.
  mesajlarda hafif forum tandansi yakalanmis, iyi olmus.
 • 24 haziran gecesi istanbuldan finikeye dogru yola cikmayi planliyorum.
  varsa fermuar duzeni saglayacak suserlar, you are very very welcome.

  tanim: eksiteker lolipop ya da lahmacun degildir*