şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: ekşiup) tutunca biz neden yapmadık diyerek aynı sitenin renk kodlarını değiştirip hizmet veren internet adresi. menülerin sıralamasına kadar aynı.

  http://eksiye.com/
 • tıpkı eksiup.com gibi isim benzerliği üzerinden geçinme amacıyla kurulmuş bir site.

  şahsen sözlük yönetiminde olsam, ekşi sözlük sırtından geçinmeye çalışan bu iki sitenin linklerinin entrylerde kullanılmasının yasaklanması teklifinde bulunurum. diğer mecralarda kim ne yaparsa yapsın. bana ne... gelgelelim bu iş hdfilmizle.com, filmihdizle.com, filmiizlesene.com, filmiizledekikamk.com gibi devam edecek.

  akıllı girişimcilere söyleyecek tek sözüm yok.
  akıllılar, çünkü kraldan çok kracı tiplerle dolu burası.

  hayatının tek becerisi cümle sonlarına -dır, -dir eki getirebilmek ve bu yeterlilikle ekşi sözlük’te yer edinebilmek olanlar isim benzerliği sebebiyle koşa koşa sarıldılar buna.

  “onlarca, on kat kaliteli ve güvenli alternatifi varken neden?” diye sorsanız cevap veremezler.
 • @kaptanobviyus yazarın her mesajında reklamını yaptığı site.
 • sahibi mağdur edildiğini ve saldırıya uğradığını iddia eden resim yükleme sitesi. türk insanı mağduru sever.

  görülen site sahiden de kopya ise legal yollara başvurur, dava edersin. siteme 1 aydır sürekli olarak saldırı oluyor diyor sahibi. kendisine inanasım var. eksiup'ı da hiç bir zaman beğenememiştim. zaten orijinal bir yanı da yoktu diğerlerine nazaran. bundan sonra eksiye.com'u kullanacağım sözlüğe yükleme yaparken. en azından ne olduğu belirsizlere para kazandırmam.
 • eksiye / ekşi'ye / ekşiye... nuriye, hüsniye, aliye gibi dişil bir ad çağrıştıran site eksiye.com. kadınları severim ama bu ad olmamış, itici geliyor nedense.

  alternatiflerin olması her zaman iyidir. bu bağlamda eksiye.com da bir imaj yükleme alternatifidir; ve diğer alternatifler gibi, iyi ki vardır.
 • güzel bir resim yükleme sitesi. lazım oldukça kullanırız.