şükela:  tümü | bugün
 • benim istanbulda surekli yaptigim sey. caddelerde ortam musait oldugunda orta ve sol seritlerden son hizla gidilir, yavas giden araclar sollanir. trafik siki$ikliginda ayri seritlerde birbirinden bisiklet gidon genisligi + 10 cm uzakta olan arabalarin arasindan gecilir, zorunlu olunmadikca asla kaldirima cikilmaz.
  aksam saatlerinde bagdat caddesi ve sahil yolu bu is icin idealdir.
  kasksiz yapilmasi tavsiye edilmez.
 • (bkz: bmx)
 • bisikletin gidonunu, kolları çapraz yaparak tutup öyle gitmeye çalışınca* pek extreme olduğu tecrübeyle sabittir.
  promosyon olarak bir de izi geçmeyen diz kapağı yarası kazanırsınız.
 • tüm gün evde extreme channel izlenip gaza gelinerek yapılmaya çalışılan tehlikeli spor türü. sizin gibi genç çocukları görürsünüz dağlardan tepelerden son sürat inerken. genelde pek çoğunda kask vardır ama kasksız olanları da pekala yapmaktadır biraz cesaretle.

  olanlara daha fazla seyirci kalınamaz, aksiyona geçmenin zamanı gelmiştir. alınır emektar bianchi bisiklet, çıkılır meydana altta mayo şort, üstte tişört. bir de güneş gözlükleri takıldı mı havaya girilmiştir artık. vurulur bünye foça'nın çanak koyunun tepelerine.

  çıkış yavaş ama güzeldir, sonrasında pedallara abanıp taşlı yoldan inişe geçmek başlarda pek keyiflidir. gencin kendine güveni gelmiştir, sakin bir eylül akşamı, "wohooaa!!" nidalarıyla kan basıncı arttırılmaktadır. artık pedalları çevirmek hızdan ötürü anlamsız hale gelmiştir, gidon sıkıca tutulup oturmadan devam edilmektedir inişe. bu sürat ana yolda değil de önceki gün görülen büyük bir tümseği olan patikada yapılmaktadır. tümsekten uçunca eğlencenin tavana vuracağı ve gerçekten extreme bir iş yapılacağı aşikardır. nefes tutulur, tümsekten uçulur, gerçekten de iki teker bayağı bir havalanmıştır ki istikametteki elektrik direği farkedilir. belediye nasıl olup da parkurun ortasında bu direği unutmuştur canım! yüzdeki pis sırıtış yerini "yardık kafayı" endişesine bırakmıştır. tek pedal üstünde hayvani bir gidon kırmayla zar zor direkten kurtulunur ama bu sefer park halindeki arabalardan kaçış imkansızdır. tam güç bindirilir vosvosa. o gürültüyle sıçış duygusu birleşince afallar genç. çevredeki üç beş adam toplanır.

  aracın arka park lambası kırılmıştır, bisikletin zinciri atmış, gidon hafif yamulmuştur. sağ ayakta da çizikler vs. vardır. ben kablolarından sarkan park lambasını yerine takmaya çalışırken arabanın sahibi amca gelir. yanımda ne para ne de kimlik olduğundan, bir de yediğim boktan ötürü ezilip büzülürüm. amca şaşılacak derecede iyimser çıkar, "yavrum var mı bir şeyin?" der. binbir özür dilerim, "evim yakında hemen getireyim bi şeyler, neyse karşılayacam" felam derim ama adam "olur öyle, ne önemi var, mühim olan cana zarar gelmesin, taktırırım ben lambayı" anlayışındadır. halbuki bilse benim nasıl fütursuzca gelip bindirdiğimi;
  - ben senin gelişini gördüm hayvan herif!, diyerekten aynı şekilde fütursuzca binerdi bana kuşkusuz.

  "valla bi anda kontrolümü kaybettim, nasıl oldu anlamadım" yalanıyla ezik bir şekilde hiç beklenmedik derecede kolay olaydan yırtan ben, hadise sonrası usulca binerek bisikletime, efendi efendi yolun sağından giderek ayrılmışımdır mahalden.

  üç buçuk atmış bir halde eve dönülerek hazin sondan aileye bahsedilmemiş, extreme channel da bir daha açılmamıştır.
 • kafa iyiyken yapildiginda daha da extreme olabilen olay..
 • gt marka bisiklet kullanılması oldukça faydalı olan spor dalı..
 • aşağıdaki bağlantıdan da görülebileceği üzere muazzam bir şeydir:

  http://www.dailymotion.com/…tt-descente-de-venosc-c
 • illa bmx bisiklete ihtiyac yoktur. kisin, karli zeminde bisiklete binmek de yeteri kadar extreme ozellikler tasimaktadir. ola ki eldiven de takmamissaniz, elleri isitmak icin arada bir cebe sokmaniz gerektiginden, olayin zorluk katsayisini daha da arttirabilirsiniz.
 • herhangi bir ek atraksiyona gerek yoktur, türkiye trafiğinde bisiklet kullanmak yeterince extremdir, hatta yeterinden fazla extremdir.