şükela:  tümü | bugün
 • rommelin afrika macerasının sonunu getiren savaş savaşı kaybetmesine rağmen kendinden çok üstün olan düşman kuvvetleri karşısında birliklerinin ezilmesini engellemiş olması bir kez daha onun dehasını göstermiş ve çöl tilkisi lakabını perçinlemiştir bu savaşın ardından alman ve italyanların kuzey afrika macerası sona ermiş kalan kuvvetler tunusa kadar savaşarak geri çekilip sonunda orada teslim olmuşlardır.
 • commandos'un pek bölümünün civarinda geçtiği şehir...
 • geniş mi geniş bf1942 haritası olması sebebiyle tank denen güzelliği son raddesinde yaşayabileceğiniz, tepeliğin ingiliz üssü tarafında hayvan gibi tank manevrası kasılabilen, hareket halinde tankta nişancılık geliştirmeye en uygun harita. desert combat modunun en güzel oynandığı harita, zira güzide m4a1 tanklarının topu gayet isabetli hareket halinde.
 • haritanın b17 içerdiği duyulmuştur. bencillik damarları şişmiş ve takım oyunu hakkında en ufak bir bilgiye/ilgiye ihtiyaç duyulmadan "en önce doğucam hemen b17yi alıcam. sonra doğsamda binmeye çalışanları öldürrüm" mantıgı ile yüklenmiştir.

  her neyse bi şekilde mevzu bahis zat b17'yi ele geçirir. başlar düşman beyzine doğru ilerlemeye. eğer hakkaten kabiliyeti varsa -çogu ilk on saniyede 9'a basmak zorunda kalıyor- amacına ulaşır. ama onu orda kötü bir süpriz bekliyordur...kimse yoktur. artık o koca şeyi döndür döndürebilirsen*.
 • (ara: elalemin)
 • aynı isimli 2002 italyan yapımı güzel bir filmi de mevcuttur
 • battlefield 1942de tankların uçaklara, uçakların birbirine yem olduğu, araç bulabilmek için resmen kuyruk beklendiği harita.

  şansınız varsa ve bir araç bulursanız şakacı bir takım arkadaşı tarafından elinizden alınmak için vurulabilirsiniz.
  aracınızla hızınızı almış kulaklarınızda ride of the valkyries melodisi ile geniş haritada ilerlerken, arkanızdan yaklaşan hain bir uçak tarafından bir anda havaya uçurulabilirsiniz.
  bir noktayı ele geçirip oh be derken haritanın en zıt köşesinde bulunan noktanın elden çıktığını görüp söversiniz.
  b17 sayesinde carpet bombing tecrübesi yaşarsınız.
  shermanların tiger tank karşısında ne kadar aciz olduğu görürsünüz.

  özetle btf1942 nin güzel haritalarından birisidir.

  diğerleri için:
  (bkz: midway)
  (bkz: operation market garden)
  *
 • battlefield 1942'nin uçakla tank avlamak ve dog fight yapmak için en uygun haritası. zira siz spitfirela havalanıp alman karargahına giderken, oradaki küçük geçitte 2 veya 3 tank size doğru geliyor olmaktadır. yüksekten bir tanka doğru dalışa geçince makineli tüfeklerle saydırmak, yaklaşınca da yükselip bombayı bırakmak çok zevklidir. bombalamaktan sıkılınca, bir de uçaklar konusunda yeteneğiniz varsa çöl yüzeyinde iyice alçalarak askerleri spitfire'ın kanatları ile biçebilirsiniz.*

  ayrıca haritanın çabuk bitmesinden şikayetçiyseniz multiplayerda local game kurup ticket: 2000 yapın. böylece saatlerce oynayabilirsiniz.
 • tarihin en sert mekanize savaşlarından birisine yakın olan kuzey mısır şehridir.
  bugün gidip bölgeyi gördüğünüz zaman hala çeşitli hatıralar bulma imkanınız vardır. lakin kum fırtınaları öyle ilginçtir ki bir anda ortaya patlamış bir panzer çıkartabileceği gibi içerisinde hatıralar olan müzeyi kumlara gömebilir.
 • bu isimde 2002 yapımı ve savaşın ne kadar anlamsız olduğunu, savaş sonunda her iki tarafın da anavatanına yalnızca yarım kalmış hatıralar ve parçalanmış vücutlarla gittiğini gösteren muhteşem bir filmdir.