şükela:  tümü | bugün
 • kolombiyalı yazar gabriel garcia marquez'in can yayınlarından çıkmış bir romanı.
 • sonsuz aşkın, eşsiz sadakatin ve sadakatsizliğin, aslında evrende sadece bir tek yüce ve esirgeyen aşk bulundugunun, yaşadıklarımızın hep o tek aşkın yansımaları oldugunun anlatıldıgı roman. acının, kıskaçlıgın, kaderin, yalnızlıgın olagan oldugu, sevmeyi yaşam biçimi olarak benimsemiş ve sanat haline getirmiş bir adamın inatlı, metanetli bekleyişinin romanı. her zamanki gibi marquez amaca öyle tutkulu karakterler yaratmışki, romandaki melez latin yaratıkların her birine aşık olmamak olası değil.(bkz: roman karakterlerine aşık olmak)
 • asik olmakla kolera olmus olup karantina bayrakli bir gemide karanlik bir nehrin icine dogru suzuluyor olmanin aslinda ne kadar paralel durumlar olduklarini hatirlara getiren guzel bir marquez kitabi...
 • “the scent of bitter almonds always reminded him of the fate of unrequited love” baslangic cumlesi ile olayi basindan asmis, bitirmis bir marquez saheseri daha.
 • ilk cümlesinden itibaren insanı alıp götüren, masalsı roman. aşk romanı deyip ucuzlaştırmaya kıyamadım, iyi kitap.
 • nobelli yazar gabriel garcia marquez’in ünlü romanı ‘kolera günlerinde aşk’ beyazperdeye uyarlanacak. marquez’in daha önce de kırmızı pazartesi adlı yapıtının filmi yapılmıştı.

  ‘kolera günlerinde aşk’ romanının sinemaya uyarlanmasına 15 yıl direnen ve bu yoldaki yaklaşık 50 teklifi reddeden nobel edebiyat ödülü sahibi marquez, en sonunda 1 milyon dolar karşılığında ikna oldu.

  filmin uyarlama senaryosu, 2003 yılında en iyi film oscarı’nı kazanan ‘piyanist’ filminin senaryosunu da yazan ron harwood tarafından kaleme alınacak.

  new line stüdyoları en son ‘yüzüklerin efendisi’ üçlemesini çekmişti.
 • gabriel garcia marquez’ in sinemaya uyarlanması için 1 milyon dolara ikna olmasıyla hafiften iç sızlatan roman. bu romandaki derinliği yansıtmak için görsellik ne derece yeterlidir, hangi oyuncu böylesine bir tutkuyu yansıtabilir, hangi film seti roman mekanının rengini, kokusunu verir bilinmez. ama ne denilebilir, marquez parayı güle güle harcasın.
hesabın var mı? giriş yap