şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: handheld)
  • tenisli olanı vardı ne kadar da eglenceliydi. ondan veya ilk laptoplardan biri ile oynadigim prince of persiadan aldıgım tadı nintendo wii den almamısımdır.

edit: prince of persiadan aldıgım tadi ps3'ten aldım velhasıla.
  • başkasına ait olan atari

el elin atarisini türkü çağıra çağıra ararmış

diğer bir tanım için

(bkz: gamewatch)
  • üçgen şeklinde olup içerisinde basketbol oyunu olanı vardı. ilk oynadığım oyundur şu hayatta. fakat ne yazık ki bozuldu. hem de rekora giderken. oturdum başına 5-6 saat hiç yanmadan oynadım sonunda pilleri eridi kapandı. gidiş o gidiş. caps olsa o zamanlar gösterirdim ama şimdi kimse inanmaz.
  • atari mi ateri mi doğru diye öğrenmeye çalışırken baktım ki bilgisayar çıkmış. sonra baktım ki mırc diye bişey var, çıktım gazoz kapağı toplamaya devam ettim. şimdi ise snow bros'lar bile tat vermez oldu. dünyanın sırrı burda gizli işte.
  • (bkz: gameboy)

bir de çeşit çeşitti bunlar. içinde tek oyunun olduğu altından iki yuvarlak ufak joysitcik'in çıktığı boks oyunu olan vardı mesela. mahalleye misafir mi ne gelmişti bir çocuk. kesin yurt dışındandır şimdi hatırlamıyorum. çocuk bununla oynuyordu akrabalarıyla karşı apartmanın duvarında (bu mühim bir kavramdır sokakta büyümüş çocuklar için) hala unutmadım. beyaz bir atariydi.
  • 80'li yılların sonuna doğru çoğu memur ailesi çocukları gibi bize de nasip olmamış game&watch serisi el atarisi yerine çakması ile yetindiğimiz şirin eğlence aleti.*
    kırmızı-siyah renkli, üçgen şeklinde, sarı tuşlu ve otomobil yarışlı olan bir modeli vardı elimizde. game-a/game-b olarak iki hız seçeneği, pm/am saat tercihi ve bugün bile halen kullanılan bilindik bir alarm melodisi ile dönemin en kral teknolojik oyuncakları idi.

"lcd handheld game" olarak aratılıp, 80'lerde çocuk olmak ile beraber hatıralar tekrar canlandırılır.