şükela:  tümü | bugün
236 entry daha
 • hollywood reporter'a göre 22 eylül'de, yani 2 gün sonra emmy ödül törenlerinde detaylı bir fragmanı yayınlanacak olan film.

  film hakkında fazla detay duymak istemeyip kendini direkt filme hazırlayanlar aşağıyı okumasın.

  bazı detaylar:

  --- spoiler ---

  - film 2 saat sürecek.

  - diziden 10'dan fazla tanıdık karakter filmde yer alacak. bunların arasında badger reyiz de olacak.

  - filmin çekimleri büyük gizlilikle yürütülmüş. kimse ne çekildiğini görmesin diye çekim alanlarını gizlemişler, tırlarla ve perdelerle çekim alanlarını kapatmışlar, filmin kilit oyuncuları (muhtemelen diziden tanınan oyuncular) sete gizlice getirilmiş ve film çalışanları şehirde dikkatli olmaları konusunda uyarılmış, hiçbir yerde film hakkında konuşmamaları tembih edilmiş. ayrıca filmin kilit bir oyuncusu filmin çekimleri için albuquerque'ye özel jet uçağıyla gizlice getirilip götürülmüş. (bryan? sen misin?)

  - breaking bad'in 5. sezonunun ilk bölümünün ve better call saul'un 4. sezonunun görüntü yönetmeni olan marshall adams bu filmde de görüntü yönetmeni. filmde -the revenant filminde de kullanılan- arri alexa 65 kamera kullanılmış ve 2.39 geniş ekranda çekilmiş.

  - vince gilligan böyle bir filmi daha dizi bitmeden düşünmeye başlamış. film planlarına ise geçen sene dizinin 10. yıldönümü kutlamaları zamanında başlamış. ilk zamanlar jesse'nin diziden sonraki yaşamına dair en azından 5 dakikalık bir kısa film de olsa olur diye düşünmüş.

  - dizinin aksine filmi acele etmeden, yavaş yavaş çekmişler. breaking bad'de günde senaryonun 6-8 sayfasının çekimleri yapılırken bu filmde ise günde senaryonun 1 ila 3 sayfalık kısmı çekilmiş. hatta bazen 50 gün bile aynı yerlerde çekim yapmışlar.

  setten yayınlanan filme dair ilk fotoğrafta jesse'yi dizinin finalindeki haliyle bir evde görüyoruz. üstünü başını değiştirmemiş bile, çetenin mekanından kaçtıktan hemen sonrası olduğu belli. evin duvarında araba ve motosiklet fotoğrafları var. ayrıca muhtemelen çekimleri dışarıdan kimse görmesin diye perdeyle pencere kapatılmış ya da senaryo gereği de kapatılmış olabilir jesse fark edilmesin diye. duvardaki araba ve motosiklet fotoğraflarından yola çıkarak ev genç birine ait olabilir kanısındayım. dizinin ilk sezonundan hatırladığımız jesse'nin kardeşine* ait olabilir mi acaba oda? yoksa skyler mı sahiplendi jesse'yi, walter jr.'ın odasında falan mı kalıyor?

  --- spoiler ---

  jesse'nin psikolojik olarak çökmüş, hatta delirmiş halini izleyeceğiz muhtemelen. psikolojik gerilimin bizi beklediğini düşünüyorum. aaron paul da instagram hesabındaki bir paylaşımın altındaki yoruma "altınıza sıçmaya hazır olun" gibisinden bir şey yazmıştı. daha izlemeden jesse'yi bu halde görmeye korkmaya başladım doğrusu, nasıl dayanacağız acaba.

  ben jesse'nin meksika'ya kaçtığından şüpheleniyorum. filmin ismi jesse'nin finalde kaçarken sürdüğü arabadan geliyor ve "yol" anlamına geliyor, tamam ama filme komple ispanyolca isim verilmesi ilginç geldi. ayrıca filmin afişinde de havada sarı renkler hakim. hatırlarsanız dizideki meksika sahneleri de sarı tonlarda gösteriliyordu. jesse'nin brock'a sahip çıkması da ihtimaller arasında.

  bu arada giancarlo esposito (gus fring), better call saul'un 6. sezonda final yapacağını açıklamış ama amc bu açıklamayı reddetmiş. breaking bad'de olduğu gibi 5. sezonu ikiye bölebilirler.
 • gerçekten kurgusunu merak ettiğim bir film. nedeni ise şu, bu filmi, baştan sona breaking bad'i izlemiş olanlar için mi çektiler? yoksa hiç bb kültürü olmayan birileri için de bir şey ifade edecek mi?

  açıkcası filmin yapımcılarının gişe beklentisine bağlı bu, 10 yıl önceki dizinin devam niteliğinde bir yapım gişede çok başarılı olamaz. ama bb hayranlarını mest eder o ayrı.
 • heyecanla beklediğim film. allahım şu jesse kadar hiçbir karaktere üzülmedim neler olacak acaba?
 • seyredeceğim günü iple çektiğim breaking bad filmi.

  bu arada jessie neredeyse hiç değişmemiş, vampir misin mübarek?
 • yukarı da bir arkadaş film hakkında "bilgiler" vermiş bilgilerden biri dikkatimi çekti;

  --- spoiler ---

  dizinin aksine filmi acele etmeden, yavaş yavaş çekmişler. breaking bad'de günde senaryonun 6-8 sayfasının çekimleri yapılırken bu filmde ise günde senaryonun 1 ila 3 sayfalık kısmı çekilmiş. hatta bazen 50 gün bile aynı yerlerde çekim yapmışlar.
  --- spoiler ---

  ahahahahahaha

  dizi aceleyle mi çekilmiş?

  ahahahahahaha

  yalan haber/bilgi mi arıyorsunuz ekşi sözlük tam size göre.