şükela:  tümü | bugün soru sor
 • islami icerikli ne$riyatta siklikla rastlanan, okuyani pratik-interaktif ogretim yapiyormu$ havasina sokarak kavrati$i amaclayan soru-cevap $eklindeki konu peki$tirme bolumlerinde yazarin kicina giren cevap kelimesi yerinden cikardiginda aldigi hal.
 • son zamanlarda her yerde (sozluk'te, itiraf.com'da, vs.) gormeye alisir gibi oldugum; fakat hala alisamadigim, midemi bulandiran laf obegi.

  (bkz: populizm)
 • yapılan araştırmalara göre bu tiksindirici kalıbı ömrü hayatınca birden fazla kez yazılı veya sözlü olarak utanmadan cümle içinde kullanabilen kişilerin omurilik fonksiyonlarının yavaş çalıştığı ve karasal hayata adım atmaya başladıkları günden itibaren parmak aralarındaki perdelerin giderek azaldığı ortaya çıkarılmış.
 • - sonra benim 3 yaşındaki haşarı kuzenden el cevap ....
  - sülaleni sikerim, kalbini kırarım
 • müftüden fetva soru sorarak istenirmiş. müftü de fetvasına "el cevab:" (the answer is:)(yanıtı:) diye başlar sonra yine soru gibi cevap da türkçe devam edermiş. sanırım osmanlıdan önceki fetva geleneği de buymuş.

  http://twitpic.com/n04qr

  yani "el-cevab" birazdan söyleyeceklerim fetva hükmündedir anlamına gelir. fetva sorudan ayrılarak alıntılansa bile başında "el-cevab:" ibaresi olması sayesinde bunun bir soruya cevaben yazıldığı anlaşılır.

  ayrıca (karş: cevab veremedi)
 • (bkz: allen iverson)
 • sinan meydan'ın en popüler kitaplarından biri. kitabı tayyip bey'in okumasını çok isterdim.

  artık yalaka - yandaş medyada ambargo konduğu için ekranlarda görmekten yoksun kaldığımız tarihçi-yazar sinan meydan'ın rte'nin çevresindeki dalkavukların yanlış yönlendirmeleri ve kendi kişisel egoları yüzünden yok hükmündeki ve/veya çarpıtılmış tarih tezlerine verilmiş bilimsel içerikli ve belgeli cevaplardır. bu kitabın tayyip bey'e seslenmesinin nedenini yazar bizzat rte nin kendi sözleriyle ilk sayfada anlatmış.

  "özellikle tarihimizle ilgili bir yanılgı içerisinde olursam; bilim insanları beni başlarını sallayarak onaylamasınlar. yanlışım varsa, beni düzeltsinler, doğruyu işaret etsinler!" tarzı bir sesleniştir.
 • cuvap.
  acaba?
  el cevap,
  ebeda..
  ne yapıyorsun?
  >>> ...
  hiç-

  ***
  soru: saatler niye ccwr değil kardeşim?
  el cevap: zamanın geçtiğini anlamamız* içinmiş.
  anlayalım ve midemiz bulansın*.

  (ilk giri tarihi: 15.4.2015)

  (bkz: cevab veremedi/@ibisile)
  (bkz: elinin ayarını sikeyim/@ibisile)
  (bkz: mürd)
  (bkz: sarelle terapisi/@ibisile)